Ana SayfaGündem2018'in İlk Kira Sertifikası İhracı Türkiye Finans Katılım'dan!

2018’in İlk Kira Sertifikası İhracı Türkiye Finans Katılım’dan!

-

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından 26-28 Aralık tarihleri aralığında gerçekleşen kira sertifikası halka arzında toplamda 150 milyon Türk Lirası tutarında arz gerçekleştirilmiş oldu.

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamada, bankanın 26 – 27 – 28 Aralık 2017 tarihlerinde toplanan talepler doğrultusunda 150 milyon Türk Lirası tutarındaki yeni kira sertifikası halka arzını başarıyla tamamladığı ifade edildi. Bahsi geçen bu kira sertifikası ihracının yıllık basit getiri oranı ise yüzde 12,50 olarak açıklandı.

Halka arz yöntemiyle 2 Ocak 2018 tarihinde Türkiye Finans Varlık Kiralama A.Ş. tarafından gerçekleştirilen 2018’in ilk kira sertifikası ihracında, yurt içi piyasalarda toplamda 150 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirildi. KAP’a gerçekleştirilen açıklamada, 150 milyon Türk Lirası nominal değerine sahip, 175 gün vadeli kira sertifikası ile alakalı dağıtım işlemlerinin tamamlandığı, müşterilerin hesaplarına ise virmanların gerçekleştirildiği ifade edildi.

2017’de 1.258 Milyon TL’lik Sertifika İhracı!

Gerçekleştirilen kira sertifikası ihracı hakkında değerlendirmelerini ileten Türkiye Finans Katılım Bankası Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından 2017 yılı genelinde toplamda 1 milyon 258 bin Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirildiğini ifade etti. Yıl boyunca yatırımcılar tarafından gelen taleplerin karşılandığını, bundan da mutluluk duyulduğunu ifade eden uzun, yoğun ilginin, yatırımcılar tarafından Türkiye Finans Katılım Bankası’na olan güvenin göstergesi olduğunu, reel sektörün finansmanı için kira sertifikası ihracı uygulamakta olan ilk katılım bankasının da Türkiye Finans Katılım olduğunu belirtti.

Uzun, değerlendirmesine ek olarak 2018 yılı boyunca katılım bankacılığının prensipleri çerçevesinde uygun kaynakların çeşitlendirilmesi ve reel ekonomiye destek verilmesi aşamasında çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler