Dijital Dönüşüm Organize Sanayi Bölgelerinde Yapılacak!

Google Haberlere Abone Ol:

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan açıklamalarda, 2018 yılı itibariyle Organize Sanayi Bölgeleri (OSB)’nde tasarım ve dijital dönüşüm merkezlerinin kurularak faaliyete geçirileceği ifade edildi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) tarafından Konya’da düzenlenen 10. Divan Toplantısı’nda Türkiye’de geçtiğimiz yıl otomotiv, demir ve çelik ve diğer sektörler için önemli oranda büyüme elde edildiği ifade ederek konuşmasına başlayan Bakan Elvan, makine teçhizat üretiminde yıllık bazda yüzde 15,3 oranında büyüme elde edildiğini ifade etti.

2017 yılı genelinde 1,5 milyon adetten fazla otomobil üretimi gerçekleştirildiğini ifade eden Elvan, Türkiye’nin 2017 yılında elde ettiği büyüme oranlarını “sağlıklı” olarak tanımladı. Gerçekleştirilen yatırımların, büyüme oranlarına olan katkısının yüzde 12 olarak gerçekleştiğini ifade eden Elvan, 2018 yılında sanayi sektörünün dijitalleşmesi gerektiğini ifade etti.

2018 yılı itibariyle sanayinin dijitalleşmesine ağırlık verilmesi gerektiğini ifade eden Bakan Elvan, mevcut olan sanayi tesislerinde dijital dönüşümlerin sağlanması gerektiğini, dünya ile rekabet edebilir konuma gelinmesi için bu dönüşümlere özen gösterilmesi gerektiği, katmanlı üretimden, sanayi 4,0’dan, dönüşümden Türkiye’nin kalkınmasının güçleneceğini ifade etti.

Dönüşümün olmaması halinde sürdürülebilirliğin rafa kalkacağını ifade eden Bakan Elvan, katılımcılara “Her birinizin dönüşüm için adım atmanız gerekiyor” diye seslenirken, organize sanayi bölgelerine tasarım ve dijital dönüşüm merkezlerinin kurulacağını, bu merkezlerde sanayicilere danışmanlık hizmeti verileceğini, eğitimlerin gerçekleştirileceğini, dijital dönüşümün gerçekleşmesi aşamasında gerekli olan mekanizmanın ortaya çıkartılacağını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.