Ana SayfaGündemYasal Takipteki Kişi Sayısı Yüzde 9 Azaldı!

Yasal Takipteki Kişi Sayısı Yüzde 9 Azaldı!

-

Kredi kartı vatandaşların hayatındaki her anda yer almaya devam ediyor. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından Kasım ayına dair kredi kartı kullananlara ilişkin veriler yayımlandı.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi, Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Kasım 2017 Raporu’nu yayınladı. Yayımlanan raporda, kredi kartı takibe girmiş kişiler hakkında kapsamlı bilgilere yer verildi.

Kredi Kartından Yasal Takibe Düşenler Yüzde 9 Azaldı!

TBB Risk Merkezi tarafından yayımlanan rapordaki veriler incelendiğinde 2017 yılının Ocak – Kasım dönemleri arasında kredi kartı borcu sebebiyle yasal takibe düşmüş kişi sayısında yüzde 9 oranında bir azalma yaşandı. Kredi kartı borcu yasal takipte olan kişi sayısı 900 bin üzerinden, 820 bin kişiye kadar geriledi.

11 aylık süreçte yaklaşık 80 bin kişilik bir azalma yaşanırken, kredi kartı yasal takipte olan kişi sayısının da 820 bin olduğu ifade edildi.

Kredi Borcu Sebebiyle Yasal Takibe Düşenler Yüzde 3,4 Yükseldi!

2017 yılının Ocak – Kasım dönemi içerisinde kredi borcu sebebiyle yasal takibe düşen kişi sayısında ise yüzde 3,4 oranında bir yükselme meydana geldi. 2016 yılının aynı döneminde toplamda 660 bin küsür kişinin kredi borcu yasal takipte olurken, kredi borcu sebebiyle yasal takipte olan kişi sayısı 2017’de 690 bin kişiye yükseldi.

Yasal Takipte 1,2 Milyon Vatandaş Var!

2017 yılının Ocak – Kasım ayları aralığındaki dönemde bireysel kredisi ya da bireysel kredi kartı borcu sebebiyle yasal takibe düşmüş olan kişi sayısı, 2016 yılının aynı dönemine oranla yüzde 1,1 oranında azaldı. Yasal takipte olan kişi sayısı, 2017 yılının ilk 11 aylık döneminde 1,2 milyon kişi oldu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler