Yapı Kredi Bankası 1 Milyar Dolarlık Sermaye Artırımı Hakkında Açıklama Yaptı!

Yapı Kredi Bankası, sermaye artırım süreci hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) resmi bir açıklamada bulundu.

Yapı Kredi Bankası, sermaye artırım süreci hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) resmi bir açıklamada bulundu.

Yakın dönemde Yapı Kredi Bankası’nın 1 milyar Dolar tutarında sermaye artırım sürecini başlattığı yönünde birçok kaynaktan haber yayını gerçekleştirildi. Yapılan bu açıklamalar sonrasında bankadan resmi açıklama bugün geldi.

Yapı Kredi Bankası’ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamada bankanın mevcut kararları arasında sermaye artırım kararının bulunmadığı ifade edildi. Medya kanalları vasıtasıyla gerçekleştirilen sermaye artırım haberleri ve sermaye artırımı konusunda yatırım bankaları ile görüşmelerine başladığı yönündeki haberlerin asılsız olduğu ifade edildi.

Yatırım Bankalarıyla Yapılan Görüşmeler Stratejik!

Banka tarafından KAP’a gerçekleştirilen yazılı açıklamada, yatırım bankaları ile görüşmelerin faaliyetler ve finansal yapılar ile alakalı olarak stratejik değerlendirmeler kapsamında gerçekleştiğini, bu değerlendirmelerin bir sonucu olarak somut kararların alınması halinde ise Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği’ne göre açıklamaların gerçekleştirileceği ifade edildi.

Yapı Kredi Bankası yönetim kurulu tarafından sermaye artırım konusunda bir kararın henüz alınmamış olduğunun ifade edildiği açıklamada, yapılacak bir sermaye artırımının SPK ve BDDK tarafından yapılan düzenlemelere tabii olunarak gerçekleştirileceği ifade edilirken, yapılan bu açıklamanın banka yatırımcıları tarafından yöneltilen sorular üzerine gerçekleştirildiği ifade edildi.

Yakın dönemde Yapı Kredi Bankası tarafından sermaye artırımına gidileceği yönünde benzer haberlerin tekrar gündeme geldiği bir dönemde Yapı Kredi Bankası, yönetim kurulu tarafından böyle bir kararın alınmadığını, sermaye artırımına gidilmesi yönünde bir karar alınması halinde bankanın hem SPK, hem de BDDK düzenlemelerine uygun olarak II-15.1 Sayılı Özel Durum Tebliği’ne göre kamuya bilgi vereceği ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.