Ana SayfaGündemYapı Kredi Bankası 1 Milyar Dolarlık Sermaye Artırımı Hakkında Açıklama Yaptı!

Yapı Kredi Bankası 1 Milyar Dolarlık Sermaye Artırımı Hakkında Açıklama Yaptı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Bankası, sermaye artırım süreci hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) resmi bir açıklamada bulundu.

Yakın dönemde Yapı Kredi Bankası’nın 1 milyar Dolar tutarında sermaye artırım sürecini başlattığı yönünde birçok kaynaktan haber yayını gerçekleştirildi. Yapılan bu açıklamalar sonrasında bankadan resmi açıklama bugün geldi.

Yapı Kredi Bankası’ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamada bankanın mevcut kararları arasında sermaye artırım kararının bulunmadığı ifade edildi. Medya kanalları vasıtasıyla gerçekleştirilen sermaye artırım haberleri ve sermaye artırımı konusunda yatırım bankaları ile görüşmelerine başladığı yönündeki haberlerin asılsız olduğu ifade edildi.

Yatırım Bankalarıyla Yapılan Görüşmeler Stratejik!

Banka tarafından KAP’a gerçekleştirilen yazılı açıklamada, yatırım bankaları ile görüşmelerin faaliyetler ve finansal yapılar ile alakalı olarak stratejik değerlendirmeler kapsamında gerçekleştiğini, bu değerlendirmelerin bir sonucu olarak somut kararların alınması halinde ise Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği’ne göre açıklamaların gerçekleştirileceği ifade edildi.

Yapı Kredi Bankası yönetim kurulu tarafından sermaye artırım konusunda bir kararın henüz alınmamış olduğunun ifade edildiği açıklamada, yapılacak bir sermaye artırımının SPK ve BDDK tarafından yapılan düzenlemelere tabii olunarak gerçekleştirileceği ifade edilirken, yapılan bu açıklamanın banka yatırımcıları tarafından yöneltilen sorular üzerine gerçekleştirildiği ifade edildi.

Yakın dönemde Yapı Kredi Bankası tarafından sermaye artırımına gidileceği yönünde benzer haberlerin tekrar gündeme geldiği bir dönemde Yapı Kredi Bankası, yönetim kurulu tarafından böyle bir kararın alınmadığını, sermaye artırımına gidilmesi yönünde bir karar alınması halinde bankanın hem SPK, hem de BDDK düzenlemelerine uygun olarak II-15.1 Sayılı Özel Durum Tebliği’ne göre kamuya bilgi vereceği ifade edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.