Ana Sayfa Gündem ABDli Banka Devinin Kârı Yüzde 40'a Yakın Düştü!

ABDli Banka Devinin Kârı Yüzde 40’a Yakın Düştü!

-

ABD merkezli uluslararası yatırım bankası olan JP Morgan Chase’nin 2017 yılının son çeyrek dönemine ait gelir-gider rakamlarını açıkladı. Dünya devi banka, son döneminde gelirini yüzde 4,7 oranında yükseltti. Bankanın kârı ise yüzde 40’a yakın düşüş yaşadı.

Uluslararası düzeyde yatırım bankacılığı hizmeti vermekte olan JP Morgan Chase, 2017 yılının son çeyrek döneminde gelirini yüzde 4,7 oranında artırdı. Banka 25,45 milyar Dolar seviyesinde gelir elde ederken, bankanın kârı 6,73 milyar Dolar seviyesinden 4,23 milyar Dolar’a kadar geriledi.

Bankanın Kârı Yüzde 37,1 Düştü!

Uluslararası düzeyde hem yatırım bankacılığı, hem de finansal hizmetler vererek önemli başarılara imza atan JP Morgan’ın kâr oranlarında önemli düşüş oldu. Bankanın elde ettiği kâr, 2016 yılının aynı dönemine oranla tam yüzde 37,1 oranında düştü. 6,73 milyar Dolar seviyesinden 4,23 milyar Dolar seviyesine kadar gerileyen net kâr miktarı, bankanın hisse senedi değerlerine de yansıdı. Bir önceki yılın aynı döneminde borsada hisse başı 1,71 Dolar’dan işlem görmekte olan hisse senetleri, 2017 yılının son çeyrek döneminde 1,07 dolar seviyesine kadar düştü.

Hisse Senedi Değerleri Yükseldi!

Bankanın kâr oranlarında ve hisse senedi değerlerinde yaşanan düşüşe rağmen, bankanın kârı önemli ölçüde yükseldi. Yüzde 4,7 oranında gelir yükseltmesi elde eden banka, gelirini 25,45 milyar Dolar seviyesine yükseltirken, bu rakam bir önceki yılın aynı döneminde 24,3 milyar Dolar seviyesindeydi.

Bankanın elde ettiği gelirin, beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi halinde hisse başı değerinde yüzde 0,5 oranında yükselme yaşandı. Yaşanan bu yükselme sonrasında 112,26 Dolar’dan JP Morgan Chase’nin hisseleri New York Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,415BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,419TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler