Ana Sayfa Gündem Türk Eximbank’tan 2018 Yenilikleri Hayata Geçmeye Başladı!

Türk Eximbank’tan 2018 Yenilikleri Hayata Geçmeye Başladı!

-

Türkiye’de ihracatçıya verdiği destekler ile 2017 yılında önemli başarılara imza atan Türk Eximbank, 2018 yılına yeni uygulamalarını devreye sokarak başlangıç yaptı.

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Türk Eximbank’ın kolay kullanıma sahip yeni internet sitesini ve bilişim teknolojileri ile desteklenen İhracat Destek Hizmetleri Merkezi’ni hizmete açtıklarını duyurdu. Yapılan yenilikler vasıtasıyla ihracatçıların Türk Eximbank ile daha hızlı ve daha pratik bir şekilde iletişim kurabileceğini, Türk Eximbank’ın kullanıcı dostu internet sitesi vasıtasıyla süreçlerin hızlandırılmasının ve daha geniş kitlelere destek sağlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Ege İhracatçılar Birlikleri tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılımı ile Türk Eximbank’ın yeni internet sitesi ve İhracat Hizmetleri Destek Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Düzenlenen açılışta konuşma yapan yıldırım, ihracatçıların daha hızlı ve daha kolay bir şekilde Türk Eximbank ile iletişim kurabilme taleplerini dikkate alarak yeni bir internet sitesinin hazırlandığını, aynı zamanda İhracat Destek Hizmetleri Merkezi’nin de hayata geçirildiğini ifade etti.

2017’de Yapıla Yapılandırmanın Meyveleri Oluşmaya Başladı!

2017 yılı genelinde Eximbank’ın ihracatı destekleme aşamasında koyulan hedefleri gerçekleştirmek için önemli bir yapılandırılmaya girdiğini, yapılandırma sürecinin sonucu olarak da ihracatçılar ile direk çalışılacak bir yapının ortaya çıkartıldığını ifade etti.

Açıklamalarında 2017 yılında ihracat gerçekleştiren şirketlere sağlanan finansman desteğinin de dolar bazında yüzde 19 oranında artış sağlayarak 39,3 milyar Dolar seviyesine ulaştığını kaydeden Yıldırım, ihracatçılara destek sunulmasına ek olarak ihracatçılar tarafından iletilen taleplere karşı da duyarlı olduklarını, tüm taleplerin, uygulamaların ve programların 2018 yılı boyunca yavaş yavaş uygulamaya koyulacağını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,418BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,419TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler