Ziraat Katılım Bankası Kira Sertifikası İhracı Gerçekleştirdi!

Türkiye’nin kamu bankalarından olan Ziraat Bankası’nın iştiraki olan Ziraat Katılım Bankası, 102 gün vadeli olmak üzere 100 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. vasıtası ile gerçekleştirilen kira sertifikası ihracı, 29 Ocak 2018 tarihinde yapıldı. 102 gün vadeli olarak gerçekleştirilen ihraçta, 100 milyon Türk Lirası tutarında fonlanma elde edilmiş oldu.

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Ziraat Bankası’nın iştiraki olarak hizmet veren Ziraat Katılım Bankası, aynı zamanda Türkiye’de kurulmuş olan kamu sermayeli ilk katılım bankası ünvanına da sahip. 29 Mayıs 2015 tarihinde hayata geçirilen banka, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan temin edilmiş olan 1,5 milyar Türk Lirası tutarına tekabül eden ihraç tavanı kapsamında,  kira sertifikası ihraçlarını gerçekleştirdi. Bankanın dün gerçekleştirdiği ihraç ile birlikte tavan değer olan 1,5 milyar Türk Lirası seviyesine ulaşılmış oldu.

102 Gün Vadeli 100 Milyon TL Kira Sertifikası İhracı Tamamlandı!

Banka tarafından gerçekleştirilen açıklamada görüşlerine yer veren Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, Ziraat Katılım Bankası’nın on üçüncü kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini, daha önce gerçekleşen ihraçlarda da olduğu gibi, gerçekleştirilen son ihraca yüksek seviyede bir talebin geldiğini ifade etti. 102 gün vadeli olarak 100 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirildiğini ifade eden Özdemir, yoğun talebin Ziraat Katılım Bankası’nın sahip olduğu güçlü sermaye yapısına olan güveni gösterdiğini belirtti.

Özdemir, açıklamalarında, Ziraat Katılım Bankası’nın “Paylaştıkça Daha Fazlası” ilkesiyle büyümeye devam etmeye kararlı olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.