Ziraat Katılım Bankası Kira Sertifikası İhracı Gerçekleştirdi!

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’nin kamu bankalarından olan Ziraat Bankası’nın iştiraki olan Ziraat Katılım Bankası, 102 gün vadeli olmak üzere 100 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. vasıtası ile gerçekleştirilen kira sertifikası ihracı, 29 Ocak 2018 tarihinde yapıldı. 102 gün vadeli olarak gerçekleştirilen ihraçta, 100 milyon Türk Lirası tutarında fonlanma elde edilmiş oldu.

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Ziraat Bankası’nın iştiraki olarak hizmet veren Ziraat Katılım Bankası, aynı zamanda Türkiye’de kurulmuş olan kamu sermayeli ilk katılım bankası ünvanına da sahip. 29 Mayıs 2015 tarihinde hayata geçirilen banka, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan temin edilmiş olan 1,5 milyar Türk Lirası tutarına tekabül eden ihraç tavanı kapsamında,  kira sertifikası ihraçlarını gerçekleştirdi. Bankanın dün gerçekleştirdiği ihraç ile birlikte tavan değer olan 1,5 milyar Türk Lirası seviyesine ulaşılmış oldu.

102 Gün Vadeli 100 Milyon TL Kira Sertifikası İhracı Tamamlandı!

Banka tarafından gerçekleştirilen açıklamada görüşlerine yer veren Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, Ziraat Katılım Bankası’nın on üçüncü kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini, daha önce gerçekleşen ihraçlarda da olduğu gibi, gerçekleştirilen son ihraca yüksek seviyede bir talebin geldiğini ifade etti. 102 gün vadeli olarak 100 milyon Türk Lirası tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirildiğini ifade eden Özdemir, yoğun talebin Ziraat Katılım Bankası’nın sahip olduğu güçlü sermaye yapısına olan güveni gösterdiğini belirtti.

Özdemir, açıklamalarında, Ziraat Katılım Bankası’nın “Paylaştıkça Daha Fazlası” ilkesiyle büyümeye devam etmeye kararlı olduğunu ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.