Kuveyt Türk’ten Girişimcilere 10.000 TL Hibe! Son Başvuru 18 Şubat!

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilen Lonca Girişimcilik Merkezi’nde girişimcilere önemli destekler sunuluyor. İkinci dönem için başvurular 18 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Fikirlerini ve projelerini hayata geçirmek isteyen girişimciler için önemli bir destek kaynağı sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi’nde, ikinci dönem için başvurular başladı.

Başvurular 18 Şubat’a Kadar Devam Edecek!

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, 2017 yılının Ağustos ayında Workinton iş birliği sayesinde hayata geçirilen Lonca Girişimcilik Merkezi, yeni iş fikirleri için destek sunmaya devam ediyor. İlk dönemde olduğu gibi ikinci dönemde de 10 yeni girişimci ekibine destek sunacak olan Lonca Girişim Merkezi için, başvurular 18 Şubat 2018 tarihine kadar alınacak.

Merkeze ait resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan başvurularda, genel ve fintech olmak üzere iki farklı kategoride başvurular sunulacak. Yapılacak olan başvurular arasından tercih edilen girişimci ekip, 6 ay boyunca Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından desteklenecek.

Lonca Girişimcilik Merkezi’nde startup girişimlere proje bazlı olarak mentorlük, çok lokasyonlu kuluçka merkezi ve 10 bin Türk Lirası tutarında hibe desteği sunulurken, aynı zamanda cihaz geliştirmekte olan girişimcilere Ar-Ge desteği, FinTech girişimi olan girişimlere de API ve özel mentorlük desteği gibi birçok destek sunulacak. Girişimcilere aynı zamanda uluslararası düzeyde Türkiye’yi temsil etme konusunda da imkân tanınacak.

İlk Dönem Desteklerinde Önemli Başarı

Girişimcilik Merkezi’nun bu eğitim öğretim yılının ilk döneminde desteklediği girişimler arasında Compocket, Catchman, FulleGitsin, Bisigortaci.com, Fosefi, SmartFactory, Nakitex, Zeeg Zag, Ratorik ve Yobot yer aldı. Compocket, Beta Pitch Global’de 9 farklı ülkeden gelen girişimciler arasından birinci olurken, donanım ve yazılım projesi olan girişim, ölçüm cihazlarının bilgisayar tabanlı ve mobil uyumlu hale getirilmesinde etkin rol oynuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.