Ana Sayfa Krediler Ayda 500 TL Ödeme ile 20.000 TL Arsa Kredisi Ziraat Bankası'ndan!

Ayda 500 TL Ödeme ile 20.000 TL Arsa Kredisi Ziraat Bankası’ndan!

-

Ziraat Bankası, arsa alarak yatırım yapmak isteyenler için 5 yıla kadar uzanan ödeme imkanları ve uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlıyor.

Arsa Kredisi Kampanyası düzenleyen Ziraat Bankası, müşterilerinin satın alacakları arsanın ilk aşamada ekspertiz raporunu oluşturuyor. Söz konusu rapor bankanın anlaşmalı olduğu gayrimenkul değerleme şirketi tarafından yapılıyor. Bu kapsamda da ekspertiz ücreti tahsil ediliyor. Ekspertiz ücreti arsanın bulunduğu lokasyon ile metrekaresine göre değişiklik gösteriyor. Ekspertiz ücretindeki arsa değerinin yüzde 50’si kadar da kredi imkanı tanınıyor.

5 yıl yani 60 ay vadeli arsa kredisi imkanı sağlayan Ziraat Bankası’nın uyguladığı faiz oranı yüzde 1,35’ten başlıyor. 36 ay vadeye kadar düzenlenen  ödeme planlarında yüzde 1,35 oranında, 36 aydan 60 aya kadar olan ödeme planlarında ise yüzde 1,37 oranında faiz uygulanıyor.

Kredinin teminatı için gayrimenkul üzerine ipotek tesisi konulmaktadır. Bu kapsamda da ipotek tesisi ücreti tahsil edilmektedir. Bu ücretde yine arsaya göre değişmektedir.

Kredi başvurusu için kişilerden nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah belgesine ek olarak arsaya ait belgeler istenmektedir. Bunun yanı sıra kişi özelinde ek teminatlar istenebilmektedir.

20.000 TL Arsa Kredisi ve Ödeme Planı

Ziraat Bankası arsa kredi kampanyası kapsamında 60 ay vadeli 20 bin Türk Lirası finansman temin eden kişilerin aylık ödemeleri gereken kredi taksit tutarı yüzde 1,37 faiz oranı ile 526,86 Türk Lirası olmaktadır. Toplam ödeme ise 29 bin 462,95 Türk Lirası olmaktadır. Alınan ekspertiz ücreti en az 697  Türk Lirası, en fazla ise 1350  Türk Lirasıdır. İpotek tesis ücreti ise 180 Türk Lirasıdır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,423BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler