Ayda 500 TL Ödeme ile 20.000 TL Arsa Kredisi Ziraat Bankası’ndan!

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Bankası, arsa alarak yatırım yapmak isteyenler için 5 yıla kadar uzanan ödeme imkanları ve uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlıyor.

Arsa Kredisi Kampanyası düzenleyen Ziraat Bankası, müşterilerinin satın alacakları arsanın ilk aşamada ekspertiz raporunu oluşturuyor. Söz konusu rapor bankanın anlaşmalı olduğu gayrimenkul değerleme şirketi tarafından yapılıyor. Bu kapsamda da ekspertiz ücreti tahsil ediliyor. Ekspertiz ücreti arsanın bulunduğu lokasyon ile metrekaresine göre değişiklik gösteriyor. Ekspertiz ücretindeki arsa değerinin yüzde 50’si kadar da kredi imkanı tanınıyor.

5 yıl yani 60 ay vadeli arsa kredisi imkanı sağlayan Ziraat Bankası’nın uyguladığı faiz oranı yüzde 1,35’ten başlıyor. 36 ay vadeye kadar düzenlenen  ödeme planlarında yüzde 1,35 oranında, 36 aydan 60 aya kadar olan ödeme planlarında ise yüzde 1,37 oranında faiz uygulanıyor.

Kredinin teminatı için gayrimenkul üzerine ipotek tesisi konulmaktadır. Bu kapsamda da ipotek tesisi ücreti tahsil edilmektedir. Bu ücretde yine arsaya göre değişmektedir.

Kredi başvurusu için kişilerden nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah belgesine ek olarak arsaya ait belgeler istenmektedir. Bunun yanı sıra kişi özelinde ek teminatlar istenebilmektedir.

20.000 TL Arsa Kredisi ve Ödeme Planı

Ziraat Bankası arsa kredi kampanyası kapsamında 60 ay vadeli 20 bin Türk Lirası finansman temin eden kişilerin aylık ödemeleri gereken kredi taksit tutarı yüzde 1,37 faiz oranı ile 526,86 Türk Lirası olmaktadır. Toplam ödeme ise 29 bin 462,95 Türk Lirası olmaktadır. Alınan ekspertiz ücreti en az 697  Türk Lirası, en fazla ise 1350  Türk Lirasıdır. İpotek tesis ücreti ise 180 Türk Lirasıdır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.