Denizbank’ın Yıllık Kârı 2 Milyar TL’ye Yaklaştı!

0

Denizbank, 2017 yılının sonuna dair konsolide verilerini paylaştı. Banka, yıl genelinde toplamda 1,87 milyar Türk Lirası tutarında net kâr elde etmiş oldu.

Denizbank Başkanı Hakan Ateş, bankanın 20. kuruluş yıl dönümünün kutlandığı 2017 yılında elde edilen rakamlar hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin en büyük beşinci özel bankasının Denizbank olduğunu ifade eden Ateş, Türkiye’nin her şehrinde ve yurt dışında toplamda 740 adet şubenin bulunduğunu, bu şubelerde çalışan toplam personel sayısının 14 binden fazla olduğunu ifade etti.

Kâr 2 Milyar TL’ye Yaklaştı!

2017 yıl sonunda, 2016 yıl sonuna göre bankanın sahip olduğu aktiflerin yüzde 18 oranında büyüyerek 160 milyar Türk Lirası seviyesine ulaştığını belirten Ateş, aynı dönem içerisinde elde edilen net kâr oranının da yüzde 36 düzeyinde arttığını, kârın 1 milyar 902 milyon Türk Lirası olarak kayıtlara geçtiğini ifade etti.

Denizbank’ın hem Türkiye’de, hem de uluslararası düzeyde önemli bir müşteri portföyüne sahip olduğunu belirten Ateş, Denizbank’ın iştiraki olan Denizbank AG’nin Avusturya’nın en büyük beşinci özel bankası olduğunu, 10,5 milyar Euro’luk aktif büyüklüğe sahip olduğunu, bunun gibi toplamda 3 adet uluslararası iştirakin bulunduğunu ifade etti.

Milli Cüzdan Hayata Geçiyor!

Yıl sonunda mevduatların yüzde 19 oranında artarak 107 milyar Türk Lirası’na, toplam kredilerin yüzde 21’lik artış ile 115 milyar Türk Lirası’na, müşteri sayısının da 11,5 milyon kişiye ulaştığını ifade eden Denizbank Genel Müdürü Ateş, Ortak Ödeme Platformu sayesinde Milli Cüzdan hedefinin gerçekleşmeye başladığını, bu iş birliği içerisinde yer almaktan oldukça memnun olduklarını ifade etti.

Tarım alanında 1,1 milyon kişiyi aşan müşteri sayısı ve 11 milyar Türk Lirası’ndan fazla olan tarım kredisi ile birlikte tarım sektöründe yüzde 41’lik bir pazar payının Denizbank’ta olduğunu ifade eden Ateş, tarım alanında sadece Türkiye’de değil, küresel düzeyde önemli bir deneyime sahip olunduğunu belirtti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın