Akbank’tan 60.000 TL Konut Kredisi! Kişiye Özel Ödeme Planlarıyla…

Akbank, yüzde 1,25’ten başlayan faiz oranlarıyla 10 yıla kadar uzanan ödeme planı ile müşterilerini ev sahibi yapıyor.

Uygun faizli konut kredisi kampanyaları düzenleyen Akbank, tüm bütçelere uygun ödeme planları hazırlıyor. Aylık maaşını her ay düzenli alan ve ödemelerini de eşit tutarlarda yapmak isteyenlere sabit faizli konut kredisi imkanı sağlanıyor. Kredi faiz ödemesinin bir kısmını başlangıçta yapanlara indirimli konut kredisi, riskli bölgeler bulunan binaların yenilenmesi için kentsel dönüşüm kredisi, peşinatı denkleştiremeyenlere peşinatsız konut kredisi, belli aylarda ödeme yapmak isteyenlere ara ödemeli kredi, eski evlerini satmadan yeni ev sahibi olmak isteyenlere yeni evim konut kredisi imkanı sunuluyor.

Akbank konut kredisi faiz oranları ise düzenlenen ödeme planları ile kişi özelinde değişiklik gösterebiliyor.  12 aya kadar düzenlenen ödeme planlarında yüzde 1,29 oranında, 12 ay ile 120 ay arasındaki ödemelerde ise yüzde 1,25 oranında faiz uygulanıyor. Kişi özelinde düzenlenen diğer ödeme planları için uygulanan faiz oranları ise banka tarafından kişi özelinde belirleniyor.

Kredi başvurusu ise satın alınacak eve ait evrakların, nüfus cüzdanı, ikametgah ve gelir belgesinin getirilmesi ile birlikte banka şubelerinden yapılıyor. Gelir belgesi olmayan, yaşı 18’den küçük olanlara kredi desteği verilmiyor.

Akbank’tan 60.000 TL Konut Kredisi

Akbank’tan alınan 120 ay vadeli 60 bin Türk Lirası konut kredisi için aylık ödenmesi gereken taksit tutarı 968,01Türk Lirası, geri yapılacak toplam ödeme ise 116 bin 161,17 Türk Lirası olarak hesaplanıyor. Alınan tahsis ücreti 300 Türk Lirası, ekspertiz ücreti ise ortalama 750 Türk Lirasına tekabül ediyor. Sigorta yapılması zorunlu olup, ödemeleri kişiden kişiye göre değişiyor. Ayrıca satın alınacak olan ev ipotek ediliyor. İpotek için de 116 Türk Lirası ücret tahsil ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.