Kuşak ve Yol Projesi için Bankalar Yarış Halinde!

Google Haberlere Abone Ol:

HSBC, Standard Chartered, Citigroup ve benzeri gibi batılı büyük bankalar, Çin’in Kuşak ve Yol projesinde rol almak için birbiriyle yarış haline girdiler. Söz konusu proje için çok sayıda bankayla anlaşma imzalandı.

Konuyla haber yayımlayan Financial Times, Batı’da projenin Çin’in küresel seviyesindeki etkisinde artış meydana getireceği kapsamında endişeler olduğu ancak buna rağmen İngiltere ile ABD bankalarının Kuşak ve Yol Projesinde bulunmak için girişimlerinin hızlandığını belirtti.

Proje Dünyanın Yüzde 60’lık Nüfusunu Kapsayacak

Çin’in bu projeye büyük ölçüde yatırım yapmayı planladığı belirtiliyor. Modern İpek Yolu olarak bilinen Kuşak ve Yol Projesi, Asya, Ortadoğu, Avrupa ve Afrika’nın tümünü kapsayacak ticaret ağının kurulması bekleniyor. Kuşak ve Yol güzergahı, 65 tane ülke ile birlikte dünyanın nüfusunun yüzde 60’lık kısmı ve GSYH’nin ise üçte birini kapsayacak. Söz konusu güzergahta Türkiye sınırları içerisinde bulunan Bakü Tiflis Kars demiryolu da ublunuyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Standard Chartered CEO’su Bill Winters, projenin gerçekleşmesi halinde projenin üzerindeki özel sektör sermayesinin çok büyük olacağını, kendi işlerinin ise farklı olan parçaları bir araya getirmek olduğunu, çünkü bu noktada yerel finansman kaynaklarının da gerekli olduğunu söyledi. ABD ile Asya’dan çok sayıda çok uluslu müşterilerinin olduğunu söyleyen Citigroup’un Asya-Pasifik Bankacılık Bölümü Başkanı Gerry Ke ise, söz konusu müşterilerin Kuşak ve Yol faaliyetlerini genişletmek için fırsat olarak gördüklerini söyledi. Bunların yanı sıra ABD hükümeti ile İngiltere hükümetinin projeye şüphe ile yaklaşıldığı, bu nedenle de 1 ile 20 yıl arasında değişen vade ile başlanacağını, bunun da bazı şirketler için belirsizlik yarattığı belirtildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.