Şekerbank’tan Üstün Başarı: 1 Yılda Yüzde 32 Aktif Artışı!

Google Haberlere Abone Ol:

Şekerbank, 2017 yılının geneline dair konsolide olmayan mali tablolarını açıkladı. Bankanın aktif büyüklüğü 1 yıl içerisinde yüzde 32 oranında artış gösterdi.

Şekerbank’ın sahip olduğu aktif büyüklük 31,3 milyar Türk Lirası seviyesine ulaştı. 1 yıl içerisinde yüzde 32 oranında artış gösteren aktif büyüklüğe, 2017 yılı genelinde yüzde 17 artış gösteren kredi hacmi 20,7 milyar Türk Lirası ile eşlik ederken, bankanın en çok büyüttüğü kredi alanı ise KOBİ kredileri oldu.

Şekerbank, 2017 yılının sonunda net olarak 115 milyon Türk Lirası tutarında kâr elde etmiş oldu. Özkaynaklarını 1 yılda yüzde 7 artırmayı başaran banka 2,7 milyar Türk Lirası seviyesine ulaşırken, sermaye yeterlilik rasyosu da yüzde 15,4 seviyesine ulaştı. Anadolu Bankacılığı prensipleriyle hareket eden bankanın sahip olduğu mevduat büyüklüğü de aynı dönem zarfında yüzde 22 oranında artış göstererek 2017 yıl sonuna 19,7 milyar Türk Lirası seviyesinden giriş yaptı.

İlginizi Çekebilir:  Şekerbank 3 Farklı İl için Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

KGF İşlevselliği Artırdı!

Konu hakkında görüşlerini bildiren Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, 2017 tarihli solo bilançosu ve 2017 faaliyetleri konusunda yaptığı değerlendirmede, Kredi Garanti Fonu’nun sahip olduğu işlevliğin artırılması ile birlikte önemli desteklerin 2017 yılında sunulduğunu, hem üretime, hem ihracata, hem de yatırıma dayalı olarak Türkiye ekonomisinin büyümesinin finanse edildiğini belirtti.

Taze, 2017 yılında Şekerbank olarak kaynak çeşitliliğinin sağlandığını, 2017 yılının son günlerinde çıkılan ve planlanan arz tutarlarının yüzde 20 oranının üzerinde gerçekleşen bir talep eşliğinde 300 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşen bir sermaye benzeri tahvil ihracı ile birlikte hem Türk Lirası için, hem de Şekerbank için güven sembolü olduğunu belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.