Şekerbank’ın 2018 Hedefi Mikro İşletmelere Daha Çok Finansman!

Google Haberlere Abone Ol:

Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, yaptığı açıklamalarda Şekerbank’ın 2018 yılındaki rotasında hem tarım bankacılığı, hem de KOBİ bankacılığı alanında büyümek olduğunu, bu alanda da mikro işletmelerin finansman ihtiyaçları için sahip olunan rolün büyütülmesini hedeflediklerini aktardı.

Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, Şekerbank’ın 2018 yılında yürüteceği strateji ve politikalar hakkında önemli bilgi paylaşımlarında bulundu. Hem KOBİ bankacılığı, hem de tarım bankacılığı alanında Şekerbank’ın sahip olduğu pozisyonu daha da güçlendirmek üzerine strateji ve planların kurulduğunu belirten Taze, sektörden elde edilen payın yüzde 1 olduğunu, takım kredileri için alınan pazar payının yüzde 2,4 olduğunu, KOBİ bankacılığında elde edilen payın ise yüzde 1,9 olduğunu dile getirdi.

Sadece Anadolu bazlı planlandığında, tarım kredilerinden alınan payın yüzde 2,6 seviyesine yükseldiğini ifade eden Taze, 2018 yılında bahsi geçen hedef bankacılık alanlarında yüzde 30’a yakın bir kredi büyümesi hedeflediklerini ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Şekerbank 3 Farklı İl için Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

44.000 KOBİ’ye 4,6 Milyar TL Finansman!

Mikro işletmelerin finansman ihtiyaçlarına uygun çözümler üreterek, bu alanda daha yoğun ve aktif bir rol almayı hedeflediklerini ifade eden Taze, 2017 yılında tam 44 bin KOBİ müşterisine toplamda 4,7 milyar Türk Lirası’na tekabül eden Kredi Garanti Fonu teminatlı kredi sağlandığını ifade etti.

Geçmiş dönemlerde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi paylaşımı gerçekleştiren Taze, 2016 yılında tarım ve KOBİ kredilerinin, tüm kredilerdeki payının yüzde 55 düzeyinde olduğunu, bu rakamlar için 2018 hedefinin yıl sonunda yüzde 63 ila 65 aralığına ulaşmak olduğunu ifade etti.

2017 yılında Şekerbank’ın bilançosunu önemli ölçüde büyüttüğünü vurgulayan Taze, yıl sonu itibariyle toplam kredilerin yüzde 50’lik kısmının hem KOBİ, hem de tarım kredileri kapsamında olduğunu, 3 yıllık plan kapsamında 2018 yıl sonuna kadar bu rakamların yüzde 60 ila 62 bandına ulaştırmayı hedeflediklerini aktardı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.