Ana SayfaGündemKalkınma Bankası'ndan Büyük Satış Kararı!

Kalkınma Bankası’ndan Büyük Satış Kararı!

-

Türkiye Kalkınma Bankası, Türkiye’nin birçok yerinde sahip olduğu 54 adet gayrimenkul için satış kararını tekrar çıkarttı.

Türkiye Kalkınma Bankası, Türkiye’nin farklı yerlerinde yer alan 54 adet gayrimenkul için ilk satış kararını 23 Kasım 2017 tarihinde çıkartmıştı. Bu karar sonrasında 17 gayrimenkul için gelen 5,1 milyon Türk Lirası tutarındaki teklif uygun görülmemiş, satış iptal edilmişti.

Türkiye Kalkınma Bankası’nın yönetim kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda bahsi geçen gayrimenkuller tekrar satışa çıkartıldı. Hem gazetelere ilan veren, hem de Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a açıklama yapan Türkiye Kalkınma Bankası, toplam muhammen bedeli 91,5 milyon Türk Lirası olan gayrimenkuller için ihale gerçekleştirecek. Bu gayrimenkuller için ilk ilan 23 Kasım 2017 tarihinde verilmiş, sadece 17 gayrimenkul için 5 milyon 137 bin 500 Türk Lirası’na tekabül eden teklif gelmiş ve banka bu teklifi kabul etmeyerek satış sürecini devam ettirme kararı almıştı. Banka, şimdi gayrimenkuller için tekrar ihaleye çıkma kararı aldı.

Tekirdağ’da ve Adıyaman’da Fabrika Satılacak!

Türkiye Kalkınma Bankası tarafından satışa sunulan gayrimenkuller arasında muhammen bedeli en yüksek olan Tekirdağ’daki fabrika mülkü olarak kayıtlara geçiyor. 52 bin 270 metrekare arazi üzerinde yer alan fabrika binası, 3 katlı betonarme binası, kazan dairesi, makine ve teçhizatları ile birlikte satışa sunuluyor. Muhammen bedeli 7 milyon 17 bin Türk Lirası olan diğer bir gayrimenkul de Adıyaman’da 25 bin 300 metrekarelik alan üzerinde yer alıyor. Bahsi geçen Adıyaman’daki gayrimenkul de fabrika binası ve tarladan oluşurken, üçüncü sırada da fındık bahçesi, plastik fabrikası, makine teçhizat bulunduran Ordu’daki 6 milyon 43 bin 300 Türk Lirası’na tekabül eden muhammen bedelli gayrimenkul yer alıyor.

Kapalı zarf usülü teklif alma ile başlayacak ihalede, teklif sahiplerini artırmaya davet ederek ihale gerçekleştirecek olan Türkiye Kalkınma Bankası, satışı peşin gerçekleştirecek iken satışları aynı zamanda KDV’den de muaf tutacak. Bu kapsamdaki ilk ihale 18 Nisan 2018 günü gerçekleştirilecek iken, satışı gerçekleştirilemeyen mülklerin ihalesi de sürekli satış yöntemi vasıtasıyla her ayın son iş günü aynı usuller kapsamında gerçekleştirilecek.

İhale kapsamında gayrimenkul için belirlenen yüzde 3 oranındaki geçici teminat tutarı, teklif mektubu ve şartname ile bankaya başvuru yapılırken, muhammen bedel üzerinde gelen tüm teklifler değerlendirme kapsamında sunulacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler