Anadolubank Ekonomi Buluşmaları Sakarya’da Düzenlendi

Anadolubank’ın Bloomberg HT ile kurduğu işbirliği eşliğinde gerçekleştirdiği “Anadolubank Ekonomi Buluşmaları” devam ediyor.

Anadolubank’ın Bloomberg HT işbirliğinde gerçekleştirdiği, Türkiye’nin birçok şehrinde düzenlenen Anadolubank Ekonomi Buluşmaları, en son Sakarya’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirilen buluşmalarda, Anadolu’nun merkezi konumdaki şehirleri tercih edilirken, buluşmaların amacı olarak da hem Türkiye ekonomisine, hem de sanayicilere, iş insanlarına ve KOBİ’lerin Türkiye ekonomisine olan katkılarını artırmak hedefleniyor.

Bloomberg HT ile Anadolubank tarafından kurulan işbirliği neticesinde hayata geçirilen Anadolubank Ekonomi Buluşmaları’nda Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran, Anadolubank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı İlhan Küçükahmetler, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu katılım gösterdi.

Düzenlenen toplantıda konuşma yapan Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, toplantının gerçekleştirildiği şehir olan Sakarya’nın 2016 yılında sahip olduğu ihracat kapasitesinin 2,5 milyar Dolar seviyesinde olduğunu, bu rakamın 2017 yılı itibariyle 5,2 milyar Dolar seviyesine yükseldiğini, bunun önemli bir başarı olduğunu dile getirdi.

Türkiye Ekonomisine Destek Sürecek!

Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmen Cüneyt Başaran, Sakarya’nın elde ettiği ihracat performansı sayesinde Türkiye ekonomisine katkı sunan önemli şehirler arasında yer aldığını dile getirdi. Konuşmasında 2018 yılının, son 7 yıllık süreçteki en büyük büyüme hedefine sahip olan yıl olduğunu, bu yüzden çalışmaların bu formatta şekillenmesi gerektiğini aktaran Başaran, Avrupa Birliği ülkelerinde ve diğer ülkelerde yaşanan gelişmelerin hem Türkiye ekonomisine, hem de Sakarya’nın ekonomisine etki yaratacağını aktardı.

Konuşma yapan bir diğer isim ise Anadolubank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı İlhan Küçükahmetler’di. Küçükahmetler, gerçekleştirdiği konuşmasında Türkiye’nin her yerinde gerçekleştirilen tarımsal faaliyetler için, daha etkili ve daha verimli mahsul alınması adına Anadolubank’ın tarıma sunduğu desteklerin devam edeceğini, Sakarya’nın sahip olduğu ekonomi yapısında da tarımın önemli bir konuda yer aldığını, Anadolubank tarafından da tarıma sunulan desteklerin devam edeceğini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.