Code.YapıKredi Etkinlikleri Başladı!

0

Yapı Kredi Bankası, fintech teknolojisinin gelişmesi için çalışmalara devam ediyor. Code.YapıKredi’nin programı olan Geleceğin Kültürel Kodları isimli etkinliğin ilki geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi.

Yapı Kredi Bankası, son dönemlerin en popüler teknolojileri arasında gösterilen Fintech’in geliştirilmesi ve sahip olduğu ekosistemin büyütülmesi için çalışmalara devam ediyor. Fintech kodlamayı daha geniş kitlelere yaymak adına hayata geçirilen Code.YapıKredi programı, ilkini düzenlediği Geleceğin Kültürel Kodları adlı etkinlikleri bir dizi halinde gerçekleştirecek. İlk etkinlik, Yapı Kredi Kültür Sanat Binası’nda yapıldı.

“Lidyalılardan, Krito Paraya: Yeni Dijital Ekonomi” 

Code.YapıKredi’nin düzenlediği ilk etkinliğin başlığı “Lidyalılardan, Krito Paraya: Yeni Dijital Ekonomi” oldu. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu etkinlikte konuşmacı olarak Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi Yöneticisi Nihat Tekdemir ve KriptoPara.io gibi birçok başarılı girişimin kurucusu olan Fatih Güner yer aldı.

Etkinlikte konuşma yapan Fatih Güner, Bitcoin’in “Oyun Teorisi” sayesinde ün yapmış John Forbes Nash Jr. İle birlikte 1955’li yıllarda başlayan tarihsel bağlamdan, günümüze kadar geçen sürecini katılımcılara anlattı. Bitcoin’in ilk temellerinin, aynı zamanda “ideal para” kavramını tetikleyerek, günümüze taşıdığını kaydeden Güner, bu kavramın da global düzeyde bir ölçü birimi olarak ortaya çıktığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor

Dijital dönüşüm için küresel ekonomide önde gelen ülkeleri Estonya, Güney Kore, Japonya, Amerika olarak sıralayan Güner, noter işlemleri gibi birçok onay gerektiren işlemlerin, dijtalleşmesinin BlockChain teknolojisi ile mümkün olduğunu, lakin bu denli hayat tarzlarını derinden etkileme potansiyeline sahip değişikliklerin, toplum tarafından kabul edilmesinin de önemli bir zaman aldığını ifade etti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın