Ana SayfaGündemCode.YapıKredi Etkinlikleri Başladı!

Code.YapıKredi Etkinlikleri Başladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Bankası, fintech teknolojisinin gelişmesi için çalışmalara devam ediyor. Code.YapıKredi’nin programı olan Geleceğin Kültürel Kodları isimli etkinliğin ilki geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi.

Yapı Kredi Bankası, son dönemlerin en popüler teknolojileri arasında gösterilen Fintech’in geliştirilmesi ve sahip olduğu ekosistemin büyütülmesi için çalışmalara devam ediyor. Fintech kodlamayı daha geniş kitlelere yaymak adına hayata geçirilen Code.YapıKredi programı, ilkini düzenlediği Geleceğin Kültürel Kodları adlı etkinlikleri bir dizi halinde gerçekleştirecek. İlk etkinlik, Yapı Kredi Kültür Sanat Binası’nda yapıldı.

“Lidyalılardan, Krito Paraya: Yeni Dijital Ekonomi” 

Code.YapıKredi’nin düzenlediği ilk etkinliğin başlığı “Lidyalılardan, Krito Paraya: Yeni Dijital Ekonomi” oldu. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu etkinlikte konuşmacı olarak Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi Yöneticisi Nihat Tekdemir ve KriptoPara.io gibi birçok başarılı girişimin kurucusu olan Fatih Güner yer aldı.

Etkinlikte konuşma yapan Fatih Güner, Bitcoin’in “Oyun Teorisi” sayesinde ün yapmış John Forbes Nash Jr. İle birlikte 1955’li yıllarda başlayan tarihsel bağlamdan, günümüze kadar geçen sürecini katılımcılara anlattı. Bitcoin’in ilk temellerinin, aynı zamanda “ideal para” kavramını tetikleyerek, günümüze taşıdığını kaydeden Güner, bu kavramın da global düzeyde bir ölçü birimi olarak ortaya çıktığını ifade etti.

Dijital dönüşüm için küresel ekonomide önde gelen ülkeleri Estonya, Güney Kore, Japonya, Amerika olarak sıralayan Güner, noter işlemleri gibi birçok onay gerektiren işlemlerin, dijtalleşmesinin BlockChain teknolojisi ile mümkün olduğunu, lakin bu denli hayat tarzlarını derinden etkileme potansiyeline sahip değişikliklerin, toplum tarafından kabul edilmesinin de önemli bir zaman aldığını ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.