Ana SayfaGündemVakıfbank’a Uluslararası Kalite Yönetim Sistemi ve Çevre Yönetim Sertifikası

Vakıfbank’a Uluslararası Kalite Yönetim Sistemi ve Çevre Yönetim Sertifikası
V

-

Sürdürülebilir bankacılık alanlarındaki faaliyetleri ve TÜV SÜD denetimleri sonucunda Vakıfbank, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini almayı hak etti. Bunun yanı sıra aynı zamanda Vakıfbank, müşteri memnuniyeti ile hizmet kalitesini sürekli artırmasından dolayı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesini almayı hak kazandı.

Özcan: Kazandığımı Sertifikalar ile 2 Önemli Adım Attık

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, bankanın iki önemli konuda adımlar attığını, bunların iklim değişikliğiyle mücadele ile müşteri odaklı büyüme stratejisi olduğunu söyledi.

Kazanmış oldukları sertifikalar ile bankacılık faaliyetlerini çevreye direkt olan etkisini minimum seviyeye düşürdüklerini belgelendirdiklerini söyleyen Özcan, artık bütün dünyanın yeni arayışının çevre dostu bir yaşam modeli olduğunu, sürdürülebilir kalkınmanın yalnızca sürdürülebilir bir çevre ile mümkün kılındığını, bu prensip ile adım attıkları zaman banka faaliyetlerinin çevresel boyutlarının belirlenmesi, etkilerinin en az seviyeye düşürülmesi, çevreyle ilgili tüm alanlarda sürdürülebilir ve yenilikçi gelişim sağlamayı hedeflediklerini, doğaya karşı olan sorumluluğun yerine getirilmesi, gelecek nesillere çok daha yaşanabilir bir dünya bırakmanın herkesin görevi olduğunu söyledi.

Sertifikalandırma süresince uluslararası denetim firması olan TÜV SÜD ile iş birliği içinde olmaktan memnun olduklarını söyleyen Özcan, söz konusu sertifikaların uluslararası alanda çok önemli olduğunu, bu sertifikaların belgelendirme denetimlerinde 152 senelik deneyimleri olan TÜV SÜD ile çalışmalarının, sürdürülebilir hassasiyetlerinin en önemli göstergelerinden biri olduğunu, BİST Sürdürülebilir Endeksinde göstermiş oldukları performansın her geçen sene artış gösterdiğini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol