Türk Eximbank’tan 670 Milyon Dolar Tutarında Sendikasyon Kredisi!

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank, 670 milyon dolar değerinde sendikasyon kredisi sağladığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eximbank, The Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Ltd. koordinatörlüğünde bankalar konsorsiyumunda 1 ve 2 sene vadeli olarak 670 milyon dolar değerinde sendikasyon kredisi kullandı.

24 Banka Katıldı

Söz konusu krediye toplamda 24 banka ile finansal kuruluş katılım sağladı. Bu bankalardan 4 tanesi Avrupa’dan, 1 tanesi ABD’den, 9 tanesi Uzak Doğu’dan, 5 tanesi Türkiye’den ve 5 tanesi de Körfez Ülkelerinden oldu.

Kredinin Yüzde 26’sı 2 Sene Vadeli

Sendikasyon Kredisinin yüzde 26’lık kısmı 2 sene vadeli olarak gerçekleşti. Aynı zamanda da 2 banka Türk Eximbank Avro Sendikasyonlarına ilk kez katılım gösterdi.

Söz konusu işlem 2017 yılının ağustos döneminde yapılan sendikasyon kredisi ile karşılaştırıldığı zaman çok daha düşük maliyet ile yapıldı. 1 senelik avro dilimi için EURIBOR artı 85 baz puan faiz oranı üzerinden,  2 senelik avro dilimi için EURIBOR artı 150 baz puan, 1 senelik dolar dilimi için LIBOR artı 95 baz puan, 2 senelik dolar dilimi için ise LIBOR artı 160 baz puan faiz oranları üzerinden yapıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, sendikasyon işleminde olumlu sonuç alınmasında, Türkiye’ye olan güvenin olması, buna ek olarak da bankanın son zamanlarda hızlı bir şekilde büyüme gösteren bilançosuna ilişkin olarak geliştirdiği ilişkilerin etken olduğu belirtildi. Krediye ilişkin anlaşma ise Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve katılım banka yetkilileri tarafından Londra’da imzalandı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.