İslam Kalkınma Bankası’ndan 500 Milyon Dolarlık Fon

Google Haberlere Abone Ol:

İslam Kalkınma Bankası (İKB) liderliğinde kurulan 500 milyon dolar değerindeki Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Fonu faaliyetleri başladı.

Tunus’ta gerçekleşen 43. Genel Kurulu’nda düzenlenen törende açıklamalarda bulunan İKB Başkanı Bandar Hajjar, fonun gelişmekte olan ülkelerde inovasyon ekosisteminin yaratılmasına destek olacak büyük bir potansiyeli içinde barındırdığını belirtti. İKB üyesi olan 57 ülkenin, ekonomik kalkınma zorluklarıyla yüzleştiğini, pek çoğunun sorunları çözüme kavuşturamadığını, üretimin tüm sürecine inovasyon ile teknolojinin de eklenmesinin gelişime hız kazandırdığını söyledi.

İKB’nin yeni modelinin geliştiricilere odaklandığını söyleyen Hajjar, bankanın gelişim sürecine liderlik yapmak isteyenlere katalizör görevi üstlenmek istediğini söyledi.

“700 Başvuru Aldık”

Bankanın üye ülkelerde bilim insanlarına, kalkınma problemlerine çözümler sunmak için imkan vermek istediğini söyleyen İKB Başkan Danışmanı Hayat Sindi ise, araştırmacı ve sivil toplum kuruluşlarının başvurularını çok iyi bir şekilde karşıladıklarını, fonun hedefinin başarma inancı olan yaratıcı beyinleri kabul etmek olduğunu, cömert olmak, risk almak zorunda olduklarını, bir çoğu Türkiye olmak üzere Tunus ve Suudi Arabistan’da dahil olmak üzere toplamda 700 başvuru aldıklarını söyledi.

İnterAcademy Ortaklığı Kurucusu Profesör Mohamed Hassan, İslam Kalkınma Bankası’nın bilim ve teknoloji projelerine destek vermesi kapsamında Dünya Bankası gibi ortak çalıştığı kuruluşları bir araya getirme gücünü kullanması gerektiğini söyledi.

Güney Afrika Cumhuriyeti Yükseköğrenim ve Eğitim Bakanı Grace Naledi Mandisa Pandor ise fonu yalnızca İslam dünyası için değil tüm Afrika kıtasıyla ortak çalışmak için çok güzel bir avantaj olarak gördüğünü söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…