TEB, Başarılı İş Fikirleri Olan 16 Öğrenciyi Silikon Vadisi’ne Götürecek

Türkiye’nin ilk Girişim Evi konsepti ile ülkemize girişimcilik vizyonu kazandırmayı temel ilke edinen TİM-TEB Girişim Evleri, Let’s Up programına ilişkin olarak eğitim gören üniversite öğrencilerini Silikon Vadisi’ne götürecek.

“10 İlde TİM-TEB Girişim Evleri Faaliyette”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TEB, girişim bankacılığı ile yaklaşık olarak 5 senedir Türkiye genelinde girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak için çalışmalarda bulunduğunu,  girişimcilere kazandıkları finansman fikirlerini nasıl işe dönüştürebileceklerini, projelerinden nasıl par kazanıp pazarlayabilecekleri gibi fikirlerde yol gösterdiklerini açıkladı. Bu doğrultuda da Türkiye genelindeki girişimcilere ulaşabilmek, girişimcilerin yenilikçi iş fikirlerini Türkiye ekonomisine kazandırabilmek için TİM’le iş birliği yaptıklarını, toplamda 10 ilde faaliyete geçirdikleri TİM-TEB Girişim Evleri’nde girişimcilere ofis desteği sağladıklarını, yatırımcı ve müşteri buluşmalarıyla projelerini tanıtma imkanı verdiklerini açıkladı.

TİM-TEB Girişim Evleri ile yenilikçi fikirleri, girişimci ruhu olan üniversite öğrencilerini Silikon Vadisi’ne getirmek için geçen seneki gibi bu sene de çalışmalarda olan TEB, söz konusu öğrencileri Let’s Up Demoday etkinliği ile belirleyecek.

Let’s Up Demoday Etkinliği Ne Zaman Olacak?

ABD Büyükelçi iş birliği ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın katkısı ile birlikte nisan ayının son haftasında başlayacak olan etkinlik, mayıs ayının ortasına kadar sürecek. Söz konusu etkinlik Yönetici Sohbetleri ile eş zamanlı olarak devam edecek. Let’s Up Demoday etkinliği, toplamda 7 üniversitede yapılacak. Bu üniversiteler;

  • Karadeniz Teknik Üniversitesi
  • Pamukkale Üniversitesi
  • 19 Mayıs Üniversitesi
  • Yeditepe Üniversitesi
  • İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  • Selçuk Üniversitesi
  • Akdeniz Üniversitesi

Derslerinde başarılı olan, en başarılı iş fikirlerine sahip olan toplamda 16 öğrenci ise Silikon Vadisi’ne götürülecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.