Akbank Aile Şirketleri Akademisi Bu Kez de Diyarbakır’da!

Google Haberlere Abone Ol:

Akbank ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU ortaklığında Akbank Aile Şirketleri Akademisi hazırlandı.  Bu kapsamda şirketlerin kurumsallaşması ve sürdürülebilir olması hedefleniyor.  2014 senedinde ilk mezunlarını veren Akbank Aile Şirketleri Akademisi, yeni eğitim dönemini ilk kez İstanbul Dışında bir ilde düzenliyor. 4, 5 ve 6 Nisan tarihlerinde Diyarbakır ilinde devam eden programa ise şirket sahibi ile şirkette çalışan aile üyeleri katılım sağlayabiliyor.

Başlıklar

Hedef Sürdürülebilir Olma

Aile işletmelerinin rekabet güçlerinin yükselmesi, sağlıklı büyümelerinin sürdürülebilir olması, kurumsal olmaları kapsamında çalışmalara destek verilmesi hedeflenen Akbank Aile Şirketleri Akademisi programı doğrultusunda ele alınan konular, stratejik yönetim, iş geliştirme ve inovasyon, kurumsallaşma, finans, şirketlerin iyi yönetim uygulamaları, hukuksal ve insan kaynakları yönetimi. Hem Dünyadan hem de Türkiye’den örnekleri ile teori pratiğini birleştiren bilgiler yer alıyor. Dersler ise, alanında uzman kişilere ek olarak, iş dünyasında üst düzey yöneticilik yapan EDU danışmanları ile Deloitte Türkiye eğitimcileri tarafından veriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Akbank İş İlanları: 2022 Haziran (Lise ve Üniversite)

“Aile Şirketlerde Duygu Çok Fazla”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, bazı şirketlerin devam edememelerinin sebeplerin başında nesinden nesile geçiş planı ile tanımlanmış bir sürecin olmadığını, aile şirketlerinde şirket içi kurallarına ek olarak duyguların da yer edindiğini söyledi. Duygunun çok fazla olduğu bir işte şirketlerin gelecek nesillere sağlıklı olarak sürdürebilmeleri için kurumsal olmalarının zorunlu olduğunu söyleyen Oğuz, uzun vadeli dönemde aile içi anlaşmazlıklar, profesyonellerin söz konusu şirketlerde yaşamış oldukları zorluklar ve benzeri gibi çok sayıda problem sebebi ile büyüme ve finansal başarının devam etmediğini, firmanın sahiplerinin aynı anda hem şirket içi sorunlarla hem de rekabetle uğraşmak zorunda kaldıklarını, bu durumda da yıllardır emek verilen işin yok olma evresine geçebildiğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.