Ana SayfaKariyerBanka Mülakatlarında Başarının Sırrı Gerçekten Var mı?

Banka Mülakatlarında Başarının Sırrı Gerçekten Var mı?
B

-

Banka Mülakatlarında Başarının Sırrı karşınızda normal bir insan olduğunu, sizden ne bir eksik ne de bir fazla özelliğinin olduğunu unutmamanızla başlar. Size yöneltilen sorulara dikkat etmelisiniz ve yeri geldiğinde detaylara inerek soruları cevaplayınız. Mülakata başlamadan önce çok bekletileceğinizi unutmayın. Bu aslında o bankanın sizlerin sabrınızı sınaması içindir. Benle başlayan cümlelerden sakınmalı, onlar sormadıkça da hobi ve faaliyetlerinizden bahsetmeyiniz.

Hayalperest cevaplar verdiğiniz zaman size olan pozitif yöndeki düşünceleri birden değişir. Ne kadar maaş istediğinizi kesin olarak belirtin. Benim için fark etmez gibi kelimeler onların sizi daha da çok ezmesine neden olacaktır. Ölçülü bir biçimde kendinize güvenin ve bankacı olmak istediğinizi aklından çıkarmadan iyi bir mülakat geçirin.

Banka Mülakatlarında Başarının Sırrı

Sizlerin yapması gereken ilk şey kendinize güvenmeniz ve heyecandan uzak durmanızdır. Heyecanlı olursanız size sorulacak sorulara yanlış cevap verme riskiniz artar ve işe alınma olasılığınız oldukça düşer. Kılık ve kıyafetinize özen göstermelisiniz. Böyle tutumlu davranışlar sizi mülakata sokan kişi ve kurumları olumlu yönde etkileyecektir.

Mülakattaki kişilerle tokalaşırken kendinize güvenir bir şekilde tokalaşın. Yani kendinizde ben bankacıyım iması olsun. Tuzak sorulara dikkat ediniz. Sizlere “amacınız ne” gibi bir soru sordukları zaman sakın “ben bu firmada kariyer istiyorum “demeyiniz. Böyle bir cevap karşısında sizi daha da aşağılayacaklarıdır ve güleceklerdir bile. Özgün olun. Verdiğiniz tüm cevapların arkasında olun. Sizlere hedeflerinizi sorduğu zaman gerçekçi konuşmaya çalışın

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol