Ana SayfaKariyerBankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı veya kampanyalarda genel bilgi veren bölümlere ayrılabilmektedir.

  • Çağrı merkezinde kişisel yetenekleriyle ön plana çıkan müşteri temsilcileri ilerleyen dönemlerde kendi operasyonel bölümü içinde değişik departmanlarda eğitimini aldıktan sonra Farklı bölümlere de destek olup bankacılık alanında kişisel deneyimini artırabilmektedir.
  • Çağrı merkezi bölümlerinde genel olarak hedeflenen o gün içinde gelen çağrılara maksimum kapasite ile cevaplayabilmek ve müşteri memnuniyetini de etkili bir şekilde gerçekleştirebilmektir. Bu nedenle bankacılığa ilk adımda Çağrı merkezinin önemi büyüktür.

Bankaların Çağrı Merkezleri Bölümleri

Çağrı Merkezi’ne başvurusu olumlu olan yeni işe girmiş müşteri temsilcilerinin ilk etapta belli eğitim sürecinden geçmesi gerekiyor. Hangi banka olursa olsun eğer banka çağrı merkezinde çalışmak başvuru yaptıysanız ve başvurunuz kabul edildiyse eğitim alıyorsunuz.

çağrı alarak müşteri ile birebir görüşme, sorunlara çözüm odaklı yaklaşma, çağrılara çok hızlı geri dönüş yapma, süreye bağlı olan çalışma şartları gibi eğitimler oluyor.

Çağrı merkezinin operasyon yapısında gelen çağrılara yanıt verme veya bireysel olarak müşteriyi arama yoluyla iletişim kurmak üzere temel anlamda 2’ye ayrılmaktadır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.