Ana SayfaKariyerBankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri
B

-

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı veya kampanyalarda genel bilgi veren bölümlere ayrılabilmektedir.

  • Çağrı merkezinde kişisel yetenekleriyle ön plana çıkan müşteri temsilcileri ilerleyen dönemlerde kendi operasyonel bölümü içinde değişik departmanlarda eğitimini aldıktan sonra Farklı bölümlere de destek olup bankacılık alanında kişisel deneyimini artırabilmektedir.
  • Çağrı merkezi bölümlerinde genel olarak hedeflenen o gün içinde gelen çağrılara maksimum kapasite ile cevaplayabilmek ve müşteri memnuniyetini de etkili bir şekilde gerçekleştirebilmektir. Bu nedenle bankacılığa ilk adımda Çağrı merkezinin önemi büyüktür.

Bankaların Çağrı Merkezleri Bölümleri

Çağrı Merkezi’ne başvurusu olumlu olan yeni işe girmiş müşteri temsilcilerinin ilk etapta belli eğitim sürecinden geçmesi gerekiyor. Hangi banka olursa olsun eğer banka çağrı merkezinde çalışmak başvuru yaptıysanız ve başvurunuz kabul edildiyse eğitim alıyorsunuz.

çağrı alarak müşteri ile birebir görüşme, sorunlara çözüm odaklı yaklaşma, çağrılara çok hızlı geri dönüş yapma, süreye bağlı olan çalışma şartları gibi eğitimler oluyor.

Çağrı merkezinin operasyon yapısında gelen çağrılara yanıt verme veya bireysel olarak müşteriyi arama yoluyla iletişim kurmak üzere temel anlamda 2’ye ayrılmaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol