Ana SayfaEkonomiMaliye Bakanı Açıkladı! Dövizini Türkiye’ye Getirene Vergi İncelemesi Yok!

Maliye Bakanı Açıkladı! Dövizini Türkiye’ye Getirene Vergi İncelemesi Yok!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye ekonomisi ile ilgili önemli açıklamalar yaparak yurtdışında bulunan ve altınını dövizini Türkiye’ye getirenlere yönelik çeşitli kolaylıklardan bahsetti.

Varlıklarını Türkiye’ye Getiren Vatandaşlara Pek Çok Kolaylık Sağlanacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yurtdışında yaşayan ve döviz ve altın cinsinden yatırımı olan kişilerin bu yatırımlarını 2018 yılının kasım ayı sonuna kadar Türkiye’ye getirmeleri, bankalara ya da aracı kurumlara bunu bildirmeleri halinde Türkiye’de istedikleri şekilde tasarruf etme imkanına sahip olacaklarını, ayrıca işletmelerinin varlıklarını da dahil eden kişilerden alınacak olan verginin yüzde 3 oranında olacağını, fakat bu işlemler kapsamında vergi incelemesinden de geçmeyeceklerini söyledi.

Daha Önceki Yapılandırmalarda Büyük Başarı Sağladık

Naci Ağbal, Varlık Barışı hakkındaki ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. Maliye Bakanı yaptığı açıklamalarda daha önce hayata geçirilen 6736 ve 7020 sayılı kanunları devreye sokarak değişik bir uygulamaya imza attıklarını, bu kanunlar kapsamındaki yapılandırmalarda başvuru sayısında ve sistem dahiline giren mükellef sayısında yüksek rakamlara ulaştıklarını, şu anda bu gibi yeni bir düzenleme olmadığını, ancak Türkiye Büyük Milet Meclisi Genel Kurulu’nda bu konunun görüşüleceğini ve yeni bir Varlık Barışı ile ilgili düzenlemelerin netleşeceğini de söyledi.

Yurtdışından Getirilen Varlıklar Borçlar için Kullanılabilecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bugün TBMM’de yapılan görüşmelerde Varlık Barışı ile ilgili Meclis’e bazı öneriler getireceklerini, bu önerilerden birinin 2018 yılının kasım ayının sonuna kadar Türkiye’ye yurtdışında yaşayan vatandaşlar tarafından getirilecek olan döviz ve altınlar ile ilgili çeşitli kolaylıklar sağlanacağını, bu varlıkların ülkemizde istenildiği gibi tasarruf edilebileceğini, yurtdışında bulunan dövizini işletmesinin varlıklarına dahil etmek isteyen vatandaşlara yüzde 3 oranında vergi uygulanacağını, bu kişilerin yurtdışından döviz getirerek işletmeye katılması halinde vergiden muaf tutulacağını, ayrıca bu kişilerin getirdikleri döviz ve altınlarını işletmelerinin borçlarında kullanmak istemeleri durumunda buna da izin vereceklerini de ifade etti.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...