Berat Albayrak’tan TANAP ile İlgili Çok Önemli Açıklama!

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TANAP projesi hakkında önemli son dakika açıklamaları yaptı.

TANAP 12 Haziran’da Devreye Alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada TANAP projesinin 12 Haziran 2018 tarihinde devreye alınacağını bildirdi. Albayrak, Akdeniz’de 2018 yılının yazında ilk defa derin deniz sondajının yapılacağını haber verdi.

Akdeniz’de İlk Sondaj Bu Yaz Başlayacak

Bakan Berat Albayrak, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile buluştu. Albayrak, toplantıda yaptığı konuşmasında TANAP projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve 12 Haziran 2018’de projenin devreye alınacağını, Akdeniz’de bu yılın yaz aylarında ilk sondajın gerçekleştirileceğini söyledi. Berat Albayrak, daha önce yaptığı bir açıklamada da TANAP projesinin 30 Haziran 2018 tarihinde devreye sokulacağını bildirmişti.

TANAP Projesi Nedir?

TANAP olarak kısaltılan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’ndeki amaç Azerbaycan’da bulunan Hazar Denizi’ndeki gaz sahası ve Hazar Denizi’nde güneyde bulunan alanlarda doğalgaz üretilmesi olarak biliniyor. Bu doğalgaz önce Türkiye’ye ulaştırılacak, daha sonra da Türkiye vesilesi ile Avrupa’ya iletilecek. TANAP ayrıca SCP olarak kısaltılan Güney Kafkasya Boru Hattı ve TAP olarak kısaltılan Trans – Adriyatik Boru Hattı ile birleşme sağlanarak Güney Doğal Gaz koridoru oluşturulacak.

TANAP Projesinin Detayları

TANAP, Türkiye ile Gürcistan’ın sınır bölgesinde Ardahan, Erzurum, Kars, Erzincan, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Yozgat, Kırşehir, Sivas, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Balıkesir, Bursa, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne şehirlerinden geçecek. Edirne’deki Yunanistan sınırında son bulacak. Daha sonra da bu noktadan Avrupa’daki ülkelere ulaştırılacak ve TAP boru hattı ile birleşecek. Proje dahilinde Eskişehir’de ve Trakya’da 2 adet gaz iletim şebekesine bağlantı için çıkış verilecek.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...