Güncel 2020 ABank Çalışma Saatleri

0

Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumu olan ABank, ülkemizde de ihtiyacı olan bireylere finansman sunuyor, onların yanında oluyor. Bankanın kaç şubesi var, nerelerde hizmet veriyoru merak edenler aynı zamanda ABank çalışma saatleri de merak ediyor.

ABank Çalışma Saatleri

Türkiye 50’den fazla şubesi bulunan ABank çalışma saatleri de 09.00’da başlıyor. Ülkemizde bulunan pek çok bankayla aynı anda mesaisine başlayan ABank, ihtiyaçtan konuta, taşıttan çeşitli bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara özel finansman destekleri veriyor.

ABank çalışma saatleri 17.00’de sonlanıyor. Yani banka şubelerinden yapılacak olan işlemler için 17.00’ye kadar sıra almış olmanız ve bekliyor olmanız gerekmektedir. 17.00’den sonra sıra alınmıyor ve banka kapıları kapanıyor. Eğer bu sıranızı almışsanız ve banka içinde bekliyorsanız son işleme kadar banka çalışanları hizmet veriyor. Ancak sıra alıp, banka içinde beklemiyorsanız, kapılar kapandıktan sonra içeri alınmıyorsanız ve bir sonraki gün tekrardan sıra almanız gerekiyor. Ancak yoğunluğun az olduğu, son işlem günü gibi sebeplerde içeri alınıyorsunuz. Eğer sıra almışsanız, sıra size gelene kadar bankadan ayrılmamanız tavsiye edilir.

ABank Öğle Arasına Kaçta Çıkıyor?

HSBC Çalışma saatlerine içine 12.30 ile 13.30 arası dahil edilmez. Çünkü bu saat aralıklarında banka çalışanları öğle paydosuna çıkarlar. Öğleden önce sıra almışsanız ve sıra gelmemişse işleminiz öğleden sonraya sarkar. Eğer öğleden sonra da gelmezseniz aldığınız sıra bir sonraki güne aktarılmaz ve tekrardan sıra almanız gerekir.

ABank Haftasonu Açık mı?

Hayır. Banka haftasonları hizmet vermemektedir.

ABank Bayramda Açık mı?

ABank, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, 1 Ocak, 1 Mayıs, 15 Temmuz, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi resmi tatillerde hizmet vermemektedir.

ABank İnternet Bankacılığı ve ATM’leri de Kullanabilirsiniz!

ABank şubelerinin yanı sıra internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM’lerden de hizmet vermektedir. Bankacılık işlemleri için banka şubelerine gitmenize, saatlerce sıra beklemenize gerek kalmaz. Pek çok işlemi bu kanallar aracılığıyla da halledebilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.