Ana SayfaEkonomiEmekliler Maaşına Bakılmaksızın 1.000 Lira Bayram İkramiyesi Alacaklar!

Emekliler Maaşına Bakılmaksızın 1.000 Lira Bayram İkramiyesi Alacaklar!

-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilerin maaşlarının ne kadar olduğuna bakılmadan 1.000 lira bayram ikramiyesi alacaklarını açıkladı.

Emekli İkramiyeleri Haziranın İlk Haftasında Ödenecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emekli vatandaşların Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde emekli maaşlarının ne kadar olduğuna bakılmaksızın net olarak 1.000 lira bayram ikramiyesi alacaklarını, emekliye bayram ikramiyesi tarihinin de belli olduğunu, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin haziranın ilk haftasında ödeneceğini söyledi.

Herkes 1.000 Lira Net İkramiye Alacak

Katıldığı bir televizyon programında soruları cevaplayan Bakan Jülide Sarıeroğlu, emeklilere bayramda ikramiye verilmesini ön gören yeni düzenlemeden bahsetti. Sarrıeroğlu, SSK, Emekli Sandığı ve Bağ – Kur emeklilerinin maaşlarına bakılmadan bu imkandan yararlanacaklarını, emekli bayram ikramiyelerinin maaşa göre verileceği ile ilgili çeşitli haberler çıktığını, bu haberlerin tamamen yalan olduğunu, her emeklinin net 1.000 lira bayram ikramiyesi alacağını, Ramazan Bayramı ikramiye ödemelerini haziran ayının ilk haftasında yapılmaya başlanacağını, emekli maaşlarının ayrı, ikramiyelerin ayrı ödeneceğini, bu durumda ne kadar ikramiyenin hesaba yattığının da net bir şekilde görülebileceğini de söyledi.

Ek Gösterge Artışını Seçimden Sonra Hayata Geçireceğiz

Bakan Jülide Sarıeroğlu, partisini seçim bildirgesinde yer alan polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3.600’e çıkartılacak olması ile ilgili de konuştu. Sarıeroğlu, bu düzenlemenin seçimden sonra yapılacağını, emekliliğe dair bir düzenleme olduğundan dolayı zamanla ilgili bir hak kaybının doğmayacağını, yapılacak olan yeni düzenleme kapsamında polislerin, öğretmenlerin, hemşirelerin ve din görevlilerinin emekli maaşlarının ve ikramiyelerinin artacağını, 18 yaşın altında olanlara ücretsiz sağlık hizmeti vermeye de 10 yıldır devam ettiklerini, 18 yaşından küçük olan çocukların GSS kapsamında her hastaneden ücretsiz olarak sağlık hizmeti aldıklarını da ifade etti.

1.5 Milyon Memura 433 Lira Fazla Emekli Maaşı!

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler