Ana SayfaEkonomiMehmet Şimşek Açıkladı! Seçimden Sonra Türkiye’yi Neler Bekliyor? Bakanlık Sayısı Azaltılacak!

Mehmet Şimşek Açıkladı! Seçimden Sonra Türkiye’yi Neler Bekliyor? Bakanlık Sayısı Azaltılacak!

-

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye ekonomisinde seçimden sonra nasıl bir yol haritası izleneceğini anlattı.

Türkiye Ekonomisi Reformlarla Güçlendirilecek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ülke ekonomisinde seçim sürecinden sonra Türkiye’de nasıl bir yol haritası izleneceği ile ilgili bilgiler verdi. Mehmet Şimşek, Türkiye’nin hikayesinin seçimden sonra reformlarla daha da güçlendirileceğini, küresel olarak ekonomide planların değiştiğini, Türkiye’nin de değişmekte olan makro koşullara hızlı bir şekilde uyum sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Bakanlık Sayısı Azaltılacak             

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek, geride kalan 15 yılda neredeyse 1.5 yılda bir seçim ya da referandum yapıldığını, bu aşamaların hepsinden başarıyla geçildiğini, kamu maliyesinin güçlü duruşunun şimdiye kadar korunduğunu, kamu maliyesi ile ilgili endişelere gerek olmadığını, devletin harcama kesintileri ile ilgili çalıştığını, bu çalışmalar kapsamında seçimden sonra bakanlık sayısının ciddi bir şekilde azaltılacağını söyledi.

Türkiye’nin Hikayesi Reformlarla Güçlenecek

Mehmet Şimşek, ne söylenirse söylensin Türkiye’nin bir hikayesinin olduğunu, bu hikayenin de seçim süreci sonrasında reformlarla güçlü hale getirileceğini, arka arkaya reformlar yapacaklarını, 5 yıl sonra tüm sıkıntıların geride kalacağını, küresel arka planların değişiyor olmasına hızlı bir şekilde adapte olarak uyum göstereceğimizi, Türkiye’nin hukuk devleti olması ile ilgili endişelerin de ortadan kaldırılacağını da söyledi.

Ekonominin Yolunu Hane Halkı Belirleyecek

Türkiye’de hukuk devleti olma kaygılarının da arttığını, bu kaygıların doğru olmadığını, seçimlerden sonra bunun da ortaya çıkacağını, esasında Türkiye ekonomisinin çok güçlü olduğunu, yakın dönemde yaşanacak olan sıkılaşmanın enflasyonun düşmesini ve cari açık rakamlarının da düşmesinin sağlanacağını, para politikalarının makro önlemlerle desteklenmesi gerektiğini, hane halkının devlet tarafından son zamanlarda pek çok riske rağmen korumaya alındığını, bunun önemli olduğunu, çünkü ülke ekonomisinin bundan sonraki yolunu belirleyeceğini de ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler