Ana Sayfa Diğer İş İlanları Açıktan Atama Yoluyla Polis Akademisi Yeni Personel Alımı!

Açıktan Atama Yoluyla Polis Akademisi Yeni Personel Alımı!

-

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda akademisyen personel alımı yapılacağı bildirilerek aranan şartlara da değinildi.

Polis Akademisi Akademisyen Personel Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunan Adli Bilimler Enstitüsü ve Güvenlik Birimleri Enstitüsü’nde görev verilmek üzere açıktan atama ve naklen yollarla öğretim görevlisi personellere ihtiyaç olduğu bildirildi. Yapılan işe alım duyurusunda istihdamın 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu kapsamında gerçekleştirileceği, ayrıca Anayasa’nın 12. Maddesi, Emniyet Teşkilatı Kanunu, Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan ilgili maddelere göre işe alımların sağlanacağı da belirtildi. Öğretim görevlisi personel alımı ile 2 doçent, 1 öğretim görevlisi, 3 araştırma görevlisi atanacaktır. İş başvurusu yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken tüm detaylar Polis Akademisi’nin pa.edu.tr internet adresinde yer almaktadır.

Polis Akademisi Yeni Personel Alımı

Polis Akademisi personel alımı niteliğindeki iş duyurusunda Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü’nde görev yapmak üzere işe alımı sağlanacak olan adaylarda unvanlarına göre aranan özel şartlar da açıklandı.

Adli Bilimler Enstitüsü’nde çalışacak olan doçent unvanına sahip kişilerin Analitik Kimya alanında doçent olmaları, aynı alanda yüksek lisans ya da doktora yapmış olmaları gerekiyor.

Güvenlik Bilimler Enstitüsü’nde çalışacak olan doçentlerin Siyaset Bilimi alanında doçent olmaları, bu alanda yüksek lisans ya da doktora eğitimi almış olmaları, öğretim görevlerinin Hukuk alanında, araştırma görevlilerinin ise Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi alanlarında yüksek lisans ya da doktora yapmış olmaları gerekmektedir.

Akademisyen Personel Alımı Başvuruları

Akademisyen personel alımı ile ilgilenerek başvuruda bulunmak isteyen yukarıdaki mezuniyet şartlarını yerini getiren kişilerin başvuruları bizzat kabul edilecektir. Aşağıdaki bağlantıda başvuru adresi ve diğer tüm detaylar yer alır.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?0e5f093e-e616-4c7b-9358-5c10ff9bbd8a

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,399TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler