Ana SayfaEkonomiİBB Başkanı: Turizmciler UBER Kararından Rahatsız Olursa Yeniden Değerlendiririz!

İBB Başkanı: Turizmciler UBER Kararından Rahatsız Olursa Yeniden Değerlendiririz!

-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal alınan kararın turizmcileri rahatsız eden tarafı varsa yeniden değerlendirebileceklerini söyledi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal İftar Programına Katıldı

İBB Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, turizmcilerin rahatsız olmasına neden olan UBER kararı hakkında değerlendirmeler yaptı. Mevlüt Uysal, bu kararın UBER için alınmış olan bir karar olduğunu, İBB tarafından verilen turizm belgesinin farklı amaçla kullanımının engellenmesinin hedeflendiğini, turizm belgesi ile taksi taşımacılığı yapılmasının önüne geçmek istediklerini, ancak eğer bu kararda turizmcileri rahatsız eden bir durum varsa yeniden değerlendirmeye alacaklarını söyledi.

Mevlüt Uysal 24 Haziran Seçimlerinden Bahsetti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Maltepe’de okul aile birliklerinin temsilcileri ile bir araya geldi. İftar organizasyonunda konuşan Uysal, Türkiye’nin esasında başkanlık sistemine yabancı olmadığını, pek çok alanda başkanlık sisteminin uygulanmakta olduğunu, önümüzdeki 24 Haziran seçimleri ile ilgili çeşitli tartışmaların olduğunu, bu seçimler ile birlikte Türkiye’nin cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş yapacağını, vatandaşların bazılarının kafasının karışık olduğunu, aslında konunun çok basit olduğunu, Türkiye’de cumhurbaşkanlığı hariç diğer birçok alanda bu sistemin uygulandığını, bu alanlardaki seçimlerin de başkanlık seçimine uygun olarak yapıldığını, büyükşehir belediye başkanlarının da seçilirken aynı seçimin yapıldığını, 24 Haziran’da da bu sisteme geçileceğini söyledi.

İBB Başkanı’ndan Turizmcilerin İçini Rahatlatan Açıklama

İstanbul Maltepe’de katıldığı iftar organizasyonunda kısa bir süre önce UBER ile ilgili alınan karara da değinen İBB Başkanı Mevlüt Uysal turizmcilerin içini rahatlatacak bir açıklama yaptı. Uysal alınan kararın UBER için olduğunu, turizm belgesi ile taksicilik yapılmasına izin vermemek adına bu kararı aldıklarını, kararda turizmcileri rahatsız eden bir durum olması halinde yeniden ele alabileceklerini de belirti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler