Ana SayfaEkonomiSon Dakika! Bayramda AVM’leri Kapatma Kararı Alındı!

Son Dakika! Bayramda AVM’leri Kapatma Kararı Alındı!

-

Ankara Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü Ramazan Bayramı’nın ilk gününde şehirdeki AVM’lerin kapalı olmasına karar verdi.

Ankara’da Bayramın İlk Günü AVM’ler Kapalı Olacak

Ankara Valiliği’ne bağlı Ticaret İl Müdürlüğü tarafından alınan karar Ramazan Bayramı’nın birinci gününde Ankara’daki alışveriş merkezlerinin kapalı olması yönünde oldu. Valilik tarafından bu karar Ticaret İl Müdürlüğü’nün 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Kanunu’nun 13. Maddesi uyarınca alındığını duyurdu.

Kurallara Uymayan AVM’lere Para Cezası Kesilecek

Ankara Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü tarafından flaş AVM kararı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Valiliğin açıklamasında Ticaret İl Müdürlüğü’nün bu kararının 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun’un 13. Maddesine uygun olduğu belirtildi. Yazılı açıklamada ayrıca Ankara’da bulunan alışveriş merkezlerinin açılış saatinin sabah saat 10:00, kapanış saatinin de akşam saat 22:00 olduğu, AVM’leşrn bu saatler arasında faaliyet göstermek üzere açık olacağı, Ankara’daki alışveriş merkezlerinin bundan böyle Ramazan Bayramı’nın ilk günü ve Kurban Bayramı’nın ilk günü ile her yılın yılbaşı yani 1 Ocak günü kapalı olacağı, alışveriş merkezlerini açılış kapanış saatlerine riayet edilip edilmediği ile ilgili denetimlerden Ticaret İl Müdürlüğü’nün ve kaymakamlıkların sorumlu olacağı, belirtilmiş olan AVM açılış – kapanmış saatlerine uymayanlar hakkında 6585 sayılı Kanun çerçevesinde idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

Çalışma Saatleri Bazı Şartlara Göre Belirleniyor

Bahsi geçen 6585 sayılı Kanun’da belirlenen hükümler arasında işletmelerin bir kısmının ya da tamamının çalışma saatlerinin mevsimlere, mesleklere ve turizme özgü koşullara göre belirlendiği, bu kararın meslek kuruluşlarının da görüşleri alınmak suretiyle valiler tarafından alındığı, esnaf ve sanatkarların çalışma saatleri belirlenirken de esnaf ve sanatkar odalarının görüşlerinin alındığı, perakende işletmelerin çalışma saatlerinin belirlenmesinin ülke ve bölge düzeyindeki belirlenmesi kararının da bakanlığa ait olduğu bilgileri yer alıyor.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler