Ana Sayfa Ekonomi Servetlerinin Toplamı 70 Trilyon Doları Aştı!

Servetlerinin Toplamı 70 Trilyon Doları Aştı!

-

2018 Dünya Servet Raporu yayımlandı. Buna göre milyon ve milyar dolarları olan kişilerin servetlerinin toplamı 2017’nin aralık sonu itibariyle 70 trilyon doları aştı.

Milyon ve Milyar Dolarlar Birikmeye Devam Etti

Fransa merkezli olarak faaliyet gösteren Capgemini, 2018 Dünya Servet Raporu çalışmasını tamamladı. Şirket araştırmayı dünya genelini kapsayacak şekilde gerçekleştirdi. Rapora göre kasasında 1 milyon ve üzeri parası olan kişilerin toplam serveti geçtiğimiz yılın sonu itibariyle 70 trilyon kapısına dayandı. Söz konusu kişilerin servetlerinin toplamı 2017’nin sonunda ilk defa 70 trilyonluk sınırı aştı. Danışmanlık hizmeti veren Capgemini, hesabında bir milyon ve üzeri para bulunan kişilerin toplamdaki servetinin bir önceki yıla kıyasla yüzde 10,6 oranında arttığına da vurgu yaptı.

Milyon Dolarlar En Çok Asya, Pasifik ve K. ABD’de Birikti

Rapora göre milyon ve milyar dolarları kasalara yerleştiren kişiler Asya, Pasifik ve Kuzey ABD’de artış kaydetti. Bu kişilerin servetleri de dünya genelinin üzerinde bir yükseliş yakaladı. Söz konusu bölgelerdeki milyonerlere 2017 sonunda 1 milyon 200 kişi daha eklendi.

2018 Dünya Servet Raporu’na göre hesabında en az 1 milyon dolar bulunanların ülke bazında Çin, Amerika, Almanya ve Japonya’da yoğunluk kazandığı dikkatlerden kaçmadı. Capgemini bu ülkelerdeki milyonerler kişilerin yüzde 61,2’ye denk geldiğini raporladı. İlgili ülkelerin dünya genelinden aldığı payınsa yüzde 60,2 oranında olduğunu kayıt altına aldı.

Milyonerlerin 2025 Yılı Serveti 106 Trilyonu Bulacak

Capgemini raporunda 2025 yılı tahminlerine de yer verdi. Şirkete göre takvimler 2025 yılını gösterdiğinde dünyadaki milyon ve milyonerlerin toplamdaki serveti 100 trilyon doları aşacak. Milyon ve milyon dolarları olan kişilerin servetlerinin toplamı 106 trilyon doları gösterecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,267BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler