Ana SayfaEkonomiFlaş Bedelli Askerlik Açıklaması! Bütün Hazırlıklar Tamam!

Flaş Bedelli Askerlik Açıklaması! Bütün Hazırlıklar Tamam!
F

-

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, milyonlarca kişi tarafından beklenen bedelli askerlik açıklamasını yaptı.

MS Bakanı’ndan Bedelli Askerlik Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin bedelli askerlik ile ilgili yaptığı flaş açıklama gündeme oturdu. Milyonlarca kişi bu açıklamayı bekliyordu. Nurettin Canikli, Milli Savunma Bakanlığı olarak gereken tüm çalışmaları yaptıklarını, şu an itibariyle Bakanlık olarak hazır olduklarını, bütün alternatiflerin de hazır edildiğini söyledi.

Bedelli Askerlikle İlgili Tüm Hazırlıklar Tamam

Milli Savunma Bakanı Canikli, bedelli askerlik konusunda gerekli çalışmaları yaparak her hazırlığı tamam hale getirdiklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerden sonra bu konudaki talimatı vereceğini, bu talimattan sonra gereğinin yapılacağını söyledi. Nurettin Canikli bu açıklamaları soysal medyadan yaptığı canlı yayında yaptı.

Bedelli Askerliğe Çok yoğun Talep Var

Nurettin Canikli, canlı yayında gelen bedelli askerlik ile ilgili seçimden sonra ne gibi bir yol izleneceği ile ilgili soruları da cevapladı. Nurettin Canikli verdiği cevapla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin büyük bir oranda profesyonel ordu sistemine döndüğünü, yükümlülük olarak askerlik görevini yapanların ön hatta çatışma alanlarında olmadığını, geri hizmetlerde göreve olduklarını, bu durumun bir tane bile istisnasının olmadığını, bedelli askerlik konusunda çok yoğun talep olduğunu, konu hakkındaki gerekli açıklamaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçimlerden sonra yapılacağını söyledi.

Bedelli Askerlik Ücretini Cumhurbaşkanı Açıklayacak

Cumhurbaşkanı’nın geçmiş dönemde yaptı bedelli askerlik açıklamasının ardından Milli Savunma Bakanlığı olarak gereken çalışmaların hepsini yaptıklarını, şu anda bedelli askerliğin bütün alternatifleri ile hazır olduğunu, Bakanlık olarak da hazır olduklarını, 4 – 5 seçenekle bedeli askerliğin çıkacağını, yaş sınırının ne olacağı, bedelli askerlik ücreti ne kadar olacağı, diğer teknik ayrıntıların neler olduğunu Cumhurbaşkanı’nın açıklayacağını, bedelli askerlik ile ilgili hazırlanan formatların tamamının ortak noktasının hiçbir askerlik hizmetinde bulunulmayacak olması olduğunu, bedeli askerlikten yararlananların askere gitmeyeceklerini, yükümlülüğü kaldırmayacaklarını ve devam edeceğini de belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol