Ana SayfaKariyerBanka Satış Danışmanı: Görevleri ve Maaşı

Banka Satış Danışmanı: Görevleri ve Maaşı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Banka Satış Danışmanı, bankaların bünyesinde faaliyet gösteren, genellikle kredi, kredi kartı ürünleri ve diğer ürün ve hizmetlerin pazarlamasını gerçekleştirmek için müşterilerle birebir iletişime geçen ve müşterileri satış adına ikna eden kişilere verilen isimdir. Satış danışmanından ikna kabiliyetinin en üst seviyede olması ve prezantabl olması talep edilmektedir.

Banka Satış Danışmanı Nasıl Olunur?

Bankacılık sektöründe kariyer yapmayı planlayanlar için ilk akla gelen pozisyonlardan biri banka satış danışmanıdır. Bankalar tarafından satış danışmanı, çeşitli zamanlarda alınmaktadır. Dolayısıyla kişilerin satış danışmanı olabilmesi için, banka personel alımı ilanlarını devamlı olarak takip etmesi gerekmektedir.

Satış Danışmanı olabilmek için ayrıca bankalar tarafından aranan niteliklere, eğitime ve deneyime sahip olmakla beraber ayrıca banka sınavlarını başarılı bir şekilde tamamlamış olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde satış danışmanı olabilmek mümkündür.

Satış Danışmanı Görevleri Nelerdir?

Banka Satış Danışmanı: Görevleri ve Maaşı - Bankacıyım
Satış Danışmanı Görevleri Nelerdir?

Bir banka satış danışmanı yönünde kariyer yapmayı hedefleyen kişi, çalışmış olduğu banka bünyesinde pek çok görev üstlenmektedir. Satış Danışmanı ya da Satış Temsilcisi;

  • Kredi kartı,
  • Kredi ürünleri,
  • Sağlık sigortası,
  • Hayat sigortası,
  • Taşıt sigortası gibi ürünlerin yanı sıra bunun gibi pek çok ürün ve hizmeti de pazarlaması gerekmektedir.

Kariyer planlama doğrultusunda banka sınavlarına girerek başarılı olan ve satış danışmanı pozisyonuna yerleşen bu kişiler, söz konusu satışlarını gerek sahada, gerek şubelerde, gerekse de telefon bankacılığı üzerinde ürün pazarlaması işlemini gerçekleştirmektedir.

Satış Danışmanı İşe Alım Şartları Nelerdir?

Banka satış danışmanının işe alınması için adaylarda aranan şartlar genellikler bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Genel itibariyle;

  • Üniversitelerin ya da yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun,
  • En fazla 30 yaşında,
  • Pozitif ve güler yüzlü,
  • İnsan ilişkilerinde başarılı,
  • İkna kabiliyeti yüksek olan adaylara bakılırken, sınav şartı koşan bankalarda banka mülakat sorularını başarılı bir şekilde cevaplamış olmasına da bakılmaktadır.

Satış Danışmanları Ne Kadar Maaş Alır?

Bankada Satış Danışmanı olarak görev alan kişilerin maaşları asgari ücretten başlar. Ancak bu tutar bankadan bankaya göre değişir, artış gösterir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...