Ana SayfaKariyerBanka Satış Danışmanı: Görevleri ve Maaşı

Banka Satış Danışmanı: Görevleri ve Maaşı
B

-

Banka Satış Danışmanı, bankaların bünyesinde faaliyet gösteren, genellikle kredi, kredi kartı ürünleri ve diğer ürün ve hizmetlerin pazarlamasını gerçekleştirmek için müşterilerle birebir iletişime geçen ve müşterileri satış adına ikna eden kişilere verilen isimdir. Satış danışmanından ikna kabiliyetinin en üst seviyede olması ve prezantabl olması talep edilmektedir.

Banka Satış Danışmanı Nasıl Olunur?

Bankacılık sektöründe kariyer yapmayı planlayanlar için ilk akla gelen pozisyonlardan biri banka satış danışmanıdır. Bankalar tarafından satış danışmanı, çeşitli zamanlarda alınmaktadır. Dolayısıyla kişilerin satış danışmanı olabilmesi için, banka personel alımı ilanlarını devamlı olarak takip etmesi gerekmektedir.

Satış Danışmanı olabilmek için ayrıca bankalar tarafından aranan niteliklere, eğitime ve deneyime sahip olmakla beraber ayrıca banka sınavlarını başarılı bir şekilde tamamlamış olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde satış danışmanı olabilmek mümkündür.

Satış Danışmanı Görevleri Nelerdir?

Banka Satış Danışmanı: Görevleri ve Maaşı
Satış Danışmanı Görevleri Nelerdir?

Bir banka satış danışmanı yönünde kariyer yapmayı hedefleyen kişi, çalışmış olduğu banka bünyesinde pek çok görev üstlenmektedir. Satış Danışmanı ya da Satış Temsilcisi;

  • Kredi kartı,
  • Kredi ürünleri,
  • Sağlık sigortası,
  • Hayat sigortası,
  • Taşıt sigortası gibi ürünlerin yanı sıra bunun gibi pek çok ürün ve hizmeti de pazarlaması gerekmektedir.

Kariyer planlama doğrultusunda banka sınavlarına girerek başarılı olan ve satış danışmanı pozisyonuna yerleşen bu kişiler, söz konusu satışlarını gerek sahada, gerek şubelerde, gerekse de telefon bankacılığı üzerinde ürün pazarlaması işlemini gerçekleştirmektedir.

Satış Danışmanı İşe Alım Şartları Nelerdir?

Banka satış danışmanının işe alınması için adaylarda aranan şartlar genellikler bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Genel itibariyle;

  • Üniversitelerin ya da yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun,
  • En fazla 30 yaşında,
  • Pozitif ve güler yüzlü,
  • İnsan ilişkilerinde başarılı,
  • İkna kabiliyeti yüksek olan adaylara bakılırken, sınav şartı koşan bankalarda banka mülakat sorularını başarılı bir şekilde cevaplamış olmasına da bakılmaktadır.

Satış Danışmanları Ne Kadar Maaş Alır?

Bankada Satış Danışmanı olarak görev alan kişilerin maaşları asgari ücretten başlar. Ancak bu tutar bankadan bankaya göre değişir, artış gösterir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol