Ana SayfaGündemMerkez Bankası 3. Çeyrek TL Uzlaşmalı İhale Takvimini Yayınladı!

Merkez Bankası 3. Çeyrek TL Uzlaşmalı İhale Takvimini Yayınladı!
M

-

Merkez Bankası yılın üçüncü çeyreğindeki TL uzlaşmalı döviz satım ihalelerinin takvimini yayınladı.

TCMB İhale Takvimi ile İlgili Açıklama Yaptı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından 2018 yılının üçüncü çeyreklik döneminde düzenlenecek olan Türk Lirası uzlaşmalı döviz satım ihaleleri ile ilgili takvimi yayınladı. Takvimde TL uzlaşmalı döviz satım ihalelerine dair tüm ayrıntılar yer aldı. TCMB tarafından yayınlanan takvim ile ilgili bir de açıklama yapıldı.

Toplam 17.8 Milyon Dolarlık İhale Düzenlenecek

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Türk Lirası uzlaşmalı döviz satım ihalelerinin 2018 yılının üçüncü çeyreğinde hangi tarihlerde ve hangi şartlarda düzenleneceğini içeren bilgilerin yer aldığı takvimi yayınlandı. Merkez Bankası takvimin yayınlanması ile ilgili yaptığı açıklamada TCMB’nin bu yılın üçüncü çeyreklik periyodunda Türk Lirası uzlaşmalı vadeli olan döviz satım ihalelerine dair takvimin kamuoyu ile paylaşıldığı, Türk Lirası uzlaşmalı olan ihalelerin 2 Temmuz 2018 – 28 Eylül Cuma tarihleri arasında yapılması ile ilgili hazırlıkların sürdüğü, ihale takviminde açıklanan bilgilerde de yer aldığı üzere 2018 yılının üçüncü 3 aylık döneminde toplam olarak 17.8 milyar dolar tutara sahip TL uzlaşmalı döviz alım ihalesi tertipleneceği bildirildi.

Vadesi Tatile Denk Gelen İhaleler 2 Ay vadeliye Çevrildi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından 23 Temmuz – 24 Temmuz – 25 Temmuz – 26 Temmuz – 27 Temmuz – 2 Ağustos 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan ihalelerin vadelerinin tarihinin Türkiye’de tatil günlerine denk geliyor olması nedeniyle ihaleler 2 ay vadeli şekilde düzenlenecek.

İlk İhale 2 Temmuz 2018’de

TCMB gelecek dönemde ilk olarak 2 Temmuz 2018’de 1 ay vadeli 300 milyon dolar – 3 ay vadeli 100 milyon dolar – 6 ay vadeli 100 milyon dolar tutarında ihale düzenleyecek. İhale takvimindeki son ihale ise 28 Eylül 2018 tarihinde olup, vadesinin 1 ay tutarının da300 milyon dolar olduğu açıklandı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol