Ana Sayfa Gündem Fibabanka Ar-Ge Merkezi Kuruldu

Fibabanka Ar-Ge Merkezi Kuruldu

-

Fibabanka ile Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi arasında kurulan iş birliği ile birlikte Fibabanka Ar-Ge Merkezi kuruldu.

Fibabanka, finans ve bankacılık sektöründe hızlı bir şekilde başlayan ve yüksek bir ivme ile gelişmeye devam eden dijital dönüşümde öncü bir rol oynamak, FinTech’ler ile iş ortaklığı kurmak, yenilikçi olan ürün ve hizmet alanındaki varlığını geliştirmek için Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile iş birliği kurarak, Fibabanka Ar-Ge Merkezi’ni hayata geçirdi.

Finberg’in İşlevi Genişletilecek

Konu hakkında açıklama yapan Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert, Ar-Ge merkezi ile birlikte Fibabanka’nın dijital dönüşüm evrelerinde ihtiyaç duyulacak olan teknoloji altyapılarını geliştirmeyi hedeflediğini ifade etti. Odağında teknoloji olan tüm start-up’ların Fintech alanında elde ettikleri başarı ve finans sektörlerinde ele geçirdikleri konum ile birlikte bankaların sahip oldukları rekabet koşulları ve iş yapış şekillerindeki değişiklikleri kaçınılmaz bir hale getirdiğini belirten Mert, Fibabanka’nın yakın geçmişte Finberg adı ile yeni girişimlere ortak olmak, yenilikçi finansal ürünleri geliştirerek FinTech alanında lider pozisyona ilerleyecek, yatırım ve finans teknoloji alanındaki girişim şirketini kurduklarını hatırlattı.

Finberg’in ilk döneminde 3 milyon Türk Lirası tutarındaki toplam yatırım ile iki farklı şirkete yatırım aktardıklarını hatırlatan Mert, Özyeğin Üniversitesi ile kurulan iş birliği sonrasında da Ar-Ge Merkezi’ni hayata geçirdiklerini belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,262BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler