Ana SayfaGündemGaranti Bankası’ndan Türkiye Ekonomisine 319 Milyar TL Destek

Garanti Bankası’ndan Türkiye Ekonomisine 319 Milyar TL Destek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası’nın 2018 2. Çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Buna göre bankanın Türkiye ekonomisine sağladığı katkı 319 milyar lira olurken, özkaynak karlılığı yüzde 18,1 aktif karlılığı ise yüzde 2,1 olarak açıklandı.

Garanti Bankası’nın 2018’in 2. Çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Açıklanan verilere göre Garanti Bankası’nın Türkiye’ye verdiği ekonomik kalkınma desteği 319 milyar lira oldu.

Garanti Bankası Aktif Karlılığı Yüzde 2,1

Garanti Bankası’nın konsolide finansal tabloları incelendiği zaman, aktif büyüklüğünün 384 milyar 878 milyon lira seviyesine ulaştığı gözlemlendi. Türkiye ekonomisine nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla sağladığı destek ise 319 milyar 244 milyon 923 bin Türk Lirası seviyesine çıktı. Garanti Bankası’nın özkaynak karlılığı yüzde 18,1 olarak açıklanırken, aktif karlılığı ise yüzde 2,1 olarak gerçekleşti.

“Yeşil Krediyle Sektörde Öncü Rol Aldık”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, bu yılın ocak ile haziran dönemleri arasında sağlam bilançolarını daha da artırdıkların, Türkiye ekonomisine sağladıkları katkının 319 milyar lira seviyesine ulaştığını, 2. Çeyrek dönemde ise sendikasyon kredisini yenilediklerini söyledi. 2018 Haziranda IFC ile kadın girişimcilere özel ihraç ettikleri Türkiye’nin ilk sosyal bonosu ile yurtdışından sağladıkları fonlara yenilikçi ürün eklediklerini söyleyen Erbil, temmuzda yeşil krediyle sürdürebilir finansman kapsamında bankacılık sektöründe öncü bir rol aldıklarını söyledi.

Sürdürülebilir kalkınma kapsamında küresel bankacılık sektörü prensiplerini hazırlayacak dünyanın 26 bankası arasında ülkemizden sadece Garanti Bankası’nın bulunduğunu söyleyen Erbil, kadınların iş gücüne olan katılımlarına her zaman destek çıktıklarını söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.