Ana SayfaGündemTürkiye Finans Şube ve Çalışan Sayısını Artırdı

Türkiye Finans Şube ve Çalışan Sayısını Artırdı
T

-

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın 2018 2. Çeyrek dönemine ait finansal sonuçları açıklandı. Bankanın Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Kanat veriler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yarıyıl Net Karı 203 Milyon TL

Açıklanan finansal sonuçlara göre Türkiye Finans’ın ikinci çeyrek dönemdeki net karı 113 milyon 500 bin Türk Lirası oldu. Bu dönemde net kar sonuçlarında üstün performans gösteren Türkiye Finans Katılım Bankası, aynı zamanda son 10 senelik dönemdeki en yüksek çeyreklik dönem karına ulaşmış oldu. Bankanın bu yılın ocak ile haziran dönemleri arasında net karı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 9,7 oranında yükselerek 203 milyon 900 bin Türk Lirası seviyesine çıktı.

Türkiye Finans’ın Reel Ekonomiye Sağladığı Destek 28 Milyar TL

2018 2. Çeyrek sonunda bankanın aktif büyüklüğü ise geçen seneye kıyasla yüzde 7,3 oranında yükselerek 42 milyar TL seviyesine çıktı. Öz kaynakları ise 4 milyar 100 milyon TL olarak açıklandı. Toplanan fonlar geçen senenin sonuna kıyasla yüzde 10,4 artış göstererek 24 milyar 300 milyon TL seviyesine, bankanın reel ekonomiye sağladığı finansman desteği ise yine geçen senenin sonuna göre yüzde 8 artış göstererek 28 milyar 600 milyon TL seviyesine ulaştı.

Türkiye Finans şube sayısı ilk yarı dönemde 295 artış gösterirken, çalışan sayısı ise 3 bin 796 oldu.

Bankanın bu dönemde büyümesinde önemli ölçütte ivme kazandığını söyleyen Kanat, Türkiye Finans Katılım Bankası olarak sürdürebilirlik ve karlı büyüme stratejisinde gösterdikleri kararlılıklarını devam ettireceklerini bildirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol