Anadolubank Çalışanlarına Tanınan Haklar

0

Anadolubank, Türk bankacılık sektöründe yaklaşık olarak 60 yıldır hizmet vermekte olan bir bankadır. Sektörde sunmuş olduğu hizmetleri ile adından söz ettiren Anadolubank, bünyesinde çalıştırdığı personelleri için de çeşitli haklar tanımaktadır. Çalışanlarına sunmuş olduğu bu maddi ve sosyal olanakları ile dikkat çekmekte olan banka, bu nedenle sektörde kariyer yapmak isteyen pek çok birey, Anadolubank kariyer planı oluşturmaktadır.

Anadolubank Misyon ve Vizyonu

Anadolubank, kurulduğu günden bu yanaş vermiş olduğu hizmetleri belirli bir vizyon ve misyon doğrultusunda sağlamaktadır. Bu kapsamda Anadolubank’ın vizyonu; müşterileri, çalışanları, iş ortakları ve topluma optimum bileşim içerisinde değer oluşturmaktır. Bunun yanı sıra bankanın misyonu ise; Türkiye sathında reel ekonomik faaliyet oluşturan önemli oyuncuların vazgeçemediği bir banka haline gelmektir.

Tüm bunların yanı sıra banka benimsemiş olduğu hizmet, bel bağlanabilirlik, gelişim, azim, insan gibi değerleri ile de bugünlere gelmektedir. Dolayısıyla pek çok birey Anadolubank kariyer hayalleri kurmaktadır.

Anadolubank Çalışanlarına Tanınan Sosyal ve Kariyer İmkanlar

Banka kariyer için Anadolubank’ı tercih eden bireyler, banka tarafından tanınan çeşitli sosyal ve maddi haklar elde etmektedir. Çalışanlarının performanslarına göre değerlendiren Anadolubank, fark yaratan çalışanlarını ödüllendirmektedir. Kariyer yönetimi politikası ile bankada yükselme sürecine yardımcı olurken, yöneticilerini kendi bünyesinde yetiştirmekte, yine banka içerisinde yatay ya da dikey pozisyonlardaki personel açığını, içeriden temin edebilmek için fırsat tanımaktadır. Tüm bunların yanı sıra çalışanları için çeşitli mesleki eğitimler veren Anadolubank, sosyal alanda da pek çok aktiviteye imza atarak, çalışanlarına motivasyon sağlamaktadır.

Anadolubank Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Banka kariyer planlama ile Anadolubank bünyesinde çalışmaya başlayan personellerin ücretlendirmesi, personel üzerindeki görev ve sorumluluğun boyutu, iş büyüklüğü, mesleki bilgi ve becerileri, sektörde bulunabilirliği ya da yönetim alanı genişliği gibi hususlar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Dolayısıyla Anadolubank çalışanlarının ne kadar maaş aldığı konusunda net bir rakam söylemek mümkün olmazken, tahmini olarak diğer pek çok banka ile hemen hemen aynı düzeyde olabilmektedir. Örneğin; gişe personeli 1900 ile 2.500 TL arasında bir maaş alabilirken, güvenlik görevlisi 2.000 ile 3.000 TL arasında maaş alabilmektedir.

Bu içerikte yer alan bilgilerin tamamı; banka çalışanları tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmış olup, ilgili banka tarafından teyit edilmemiştir. Bilgilerin doğruluğu için bankanın resmi internet sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın