Ücretsiz Yazar Kasa POS Veren Bankalar

0

Yazarkasa POS, kısaca Yazarkasa ya da POS adı ile bilinmekte olup, iki farklı cihazın bir araya getirilmesi ile elde edilen bir cihazdır. Yeni nesil yazar kasa olarak da bilinen bu cihazda “POS” terimi EFT POS’ları, diğer bir deyişle kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme gerçekleştirilirken, ödeme esnasında kullanılan cihaz olarak tanımlanmaktadır.

Yazarkasa POS cihazının özelliği; herhangi bir kredi kartı ya da banka kartı ile tahsilat işlemi esnasında, gerçekleştirilen ödeme ile alakalı bilgileri GİB’nın veri tabanına iletmesi ve anında fiş kesmesi olarak bilinmektedir. Bu sayede yapılan ödemeler kayıt altına alınarak vergilendirme sürecini de etkilemekte ve denetimin elektronikleşerek kayıt dışılığın önüne geçilmektedir.

Hangi Bankalar Yazarkasa POS Veriyor?

Yazarkasa POS, diğer adı ile yeni nesil yazar kasa, günümüzde pek çok banka tarafından esnaf ve işletmeler için belirli bir ücret karşılığında verilebilmektedir. Yazarkasa POS veren bankalara örnek gösterilecek olursa; Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Vakıfbank, Halkbank gibi bankalar bu cihazı, kullanması zorunlu olan işletmelere temin edebilmektedir. Yazar kasa POS fiyatları ise markasına göre değişiklik göstermekte olup 200 TL’den başlayarak bin, 2 bin TL gibi fiyatlara kadar yükselmektedir.

Ücretsiz Yazar Kasa POS Veren Bankalar

Yazar kasa POS cihazlarını belirli bir ücret karşılığında veren bankalar olduğu gibi, ücretsiz olarak veren bankalar da mevcuttur. Genellikle bankalar işletmelere POS cihazını ücretsiz olarak temin etmektedir. Fakat işletmenin ekstra olarak yazar kasa talebinde bulunması halinde, bankalar tarafından ücret talep edilebilmektedir. Ücretsiz yazar kasa pos veren bankalar ise; Garanti Bankası, TEB Bankası ve Vakıfbank’tır.

Bankaların Yazarkasa POS Kampanyaları

Günümüzde pek çok banka, işletmelere yazarkasa POS satışı gerçekleştirebilmek adına çeşitli kampanyalar düzenleyebilmektedir. Bankalar tarafından hazırlanan bu yazar kasa POS kampanyalarına örnek gösterilecek olursa; Akbank, Ingenico IWE280 yazar kasa pos cihazını 225 TL chip-para kazanma fırsatı ile satışa sunmaktadır. Ayrıca QNb Finansbank da şubeden yazarkasa POS tahsilatı kampanyası, Yapı Kredi Bankası çeşitli POS kampanyaları, Denizbank yeni iş kuranlar için kampanya ve bunun gibi pek çok banka yazar kasalar için kampanyalar düzenlemektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın