Ana SayfaBankacılıkZiraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti
Z

Ziraat Bankası, ATM’ler aracılığı ile banka hesabından para çekmek isteyen müşterileri için günlük olarak para çekme ve yatırma limiti koymaktadır. Peki bu limit ne kadardır?

-

Ziraat Bankası, Türk bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan en eski bankalardan biridir. Türkiye genelinde binlerce şubeleri üzerinden kaliteli hizmet sunan banka, Ziraat Bankası ATM, mobil şube, internet bankacılığı gibi çeşitli hizmet kanalları üzerinden de kesintisiz olarak faaliyet göstermektedir.

Ziraat bankası, müşterilerinin para yatırma, çekme, fatura ödeme ve bunun gibi işlemlerini şubelerde beklemek yerine atm’ler üzerinden gerçekleştirmesine imkan sağlamaktadır. En Yakın Ziraat ATM’sine giden banka müşterileri, ATM üzerinden hemen hemen pek çok bankacılık işlemlerini halledebilmektedir.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası, ATM’ler aracılığı ile banka hesabından para çekmek isteyen müşterileri için günlü olarak para çekme limiti koymaktadır. Ziraat ATM para çekme limiti genellikle müşterilerin güvenliği açısından tedbir amaçlı uygulanmaktadır. Buna göre Ziraat ATM günlük para çekme limiti bin 500 TL’dir.  Bin 500 TL üzerindeki para çekme işlemleri için belli bir komisyon ödenmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Ziraat Bankası, para çekme işleminde olduğu üzere para yatırma işleminde de müşterileri için belli bir miktarda limit getirmektedir. Ziraat ATM para yatırma limiti, çekme limitine kıyasla çok daha fazla olmaktadır. Ziraat ATM günlük para yatırma limiti 20 bin TL civarında olurken, müşteriler Wincor markalı ATM’lerde tek seferde 40 adet banknot, GRG markalı ATM’lerde 200 adet banknot, NCR marka ATM’lerde ise 40 adet banknot yatırılabilmektedir.

Ziraat Bankası ATM İşlem Ücretleri

Ziraat Bankası ATM’ler aracılığı ile müşterilerinde para çekme, yatırma, fatura – kurum ödemeleri, havale – EFT, vergi ödemeleri, yatırım işlemleri, kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu ve bunun gibi çeşitli bankacılık işlemlerini kolaylıkla yerine getirme imkanı sağlamaktadır. Kendisine ziraat ATM en yakın şubesine giden banka müşterisi ya da tüketicinin, gerçekleştirmiş olduğu bu işlemler için bazen belli bir miktar ödeme yapması gerekmektedir. Örneğin; belirlenen limitten fazla para çekileceği zaman yüzde 1,25 oranında komisyon almaktadır. Öte yandan havale – EFT işlemlerinden de ücret alan banka, kartsız olarak yapılan havaleler için 7 TL, ebe yapılacak havaleler için 7 TL, karltı yapılacak olan havalelerde ise 5 TL işlem ücreti almaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,359TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol