Türkiye İş Bankası, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk özel sermayeli bankalarından biridir. Kurulduğu günden bu yana sektöre önemli katkı sağlayan Türkiye İş Bankası, müşterilerine ve tüketicilere sağlamış olduğu hizmetler sebebiyle sektörde önemli bir yer edinmiştir. Ülke genelindeki yüzlerce şubesinin yanı sıra ayrıca en yakın İş Bankası ATM, İş Bankası internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve mobil şube gibi çeşitli kanallar ile de vermiş olduğu hizmetleri kesintisiz bir hale getirmektedir.

Türkiye İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

Türkiye İş Bankası, Türkiye genelinde hemen hemen pek çok noktada yer alan ATM’leri aracılığı ile de hizmetlerini sürdürmektedir. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bu ATM’ler üzerinden para çekme, yatırma, transfer, ödeme gibi çeşitli bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Banka ayrıca müşterileri için İş Bankası ATM para çekme limiti getirerek müşterilerinin güvenliğini sağlamaktadır. Olası bir dolandırıcılık için bir nevi önlem olarak uygulanan İş Bankası para yatırma limiti, günlük olarak uygulanmaktadır.

İş Bankası günlük para çekme limiti, diğer pek çok bankada olduğu üzere 2 bin TL kadardır. Ayrıca bu limite ilaveten belli bir komisyon ödemek kaydı ile bin TL daha para çekebilmek de mümkün kılınmıştır.

Türkiye İş Bankası ATM Para Yatırma Limiti

İş Bankası ATM para yatırma limiti, para çekme işlemlerinde olduğu üzere banka müşterilerinin güvenliğini sağlamak üzere alınan bir tedbir olarak uygulanmaktadır. Bu çerçevede İş Bankası günlük para yatırma limiti 20 bin TL kadardır.

Banka müşterileri İş Bankası ATM para yatırma limiti olan 20 bin TL’yi yatırırken toplu olarak yatırmak yerine birkaç seferde yatırmayı tercih etmelidir. ATM’ler genellikle tek seferde 40 banknotluk parayı kabul etmektedir.

Türkiye İş Bankası ATM İşlem Ücretleri

İş Bankası ATM en yakın şube üzerinden bankacılık işlemleri gerçekleştiren müşterilerden bazı ücret kesintileri yapılabilmektedir. Örneğin;

  • Günlük para çekme limitinin üzerinde para çeken banka müşterilerinden asgari 5 TL kesinti yapılmaktadır.
  • Diğer ATM’lerden gerçekleştirilen bakiye sorgulama işlemlerinden 0,27 TL,
  • Para çekme işlemlerinden ise 1,04 ve 1,05 TL ücret kesintisi yapılmaktadır.
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın