Ana SayfaEkonomiİSKİ Fatura Ödeme, Borç Sorgulama ve İletişim Kanalları

İSKİ Fatura Ödeme, Borç Sorgulama ve İletişim Kanalları

-

Açılımı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi olan İSKİ, İstanbul’da içme suyu temin eden, atık suları toplayan, arıtan ve uzaklaştıran bir kamu kurumudur. İstanbul’da yaşamını sürdüren vatandaşlar için temiz içme suyunu meskenlere kadar taşıyan kurum, hemen hemen her türlü hizmetini İSKİ müşteri hizmetleri üzerinden de sağlayabilmektedir. Peki asıl merak edilen soru İSKİ fatura ödeme ve sorgulama kaç farklı yöntemle yapılır? İSKİ’nin iletişim numaraları nelerdir?

2019 İSKU Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Günümüzde tüm kentlerde olduğu üzere İstanbul’da da kullanılan su için ödenmesi gereken bir fatura mevcuttur. Her ay düzenli olarak İSKİ tarafından kesilen bu faturalar, su aboneleri tarafından ödenmektedir. 2019 İSKİ fatura ödeme işlemi, çeşitli kanallar aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin; su aboneleri kuruma müracaat etmeden oldukça kolay bir işlem ile internet bankacılığı üzerinden fatura ödeme işlemini yerine getirebilmektedir. Hatta bu işlemin banka tarafından takip edilmesi için de talimat verebilmektedir.

Bunun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan e-Ödeme platformu aracılığı ile yine online olarak ya da ALO 185 hattı üzerinden telefon ile de İSKİ fatura ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Alo 185 hattı üzerinden İSKİ su kesintileri hakkında da bilgi edinilebilmektedir.

Fatura ödemeleri ile alakalı olarak bilinmesi gereken önemli bir konu mevcuttur ki; kurum, faturasını ödemeyen su abonelerinin sularını kesebilmektedir.

İSKİ Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

İSKİ borç sorgulama işlemi de, ödeme işlemi gibi çeşitli kanallar üzerinden yapılabilmektedir. Genellikle fatura ödeme işlemi gerçekleştirilirken, aynı zamanda sorgulama işlemi de yapılmaktadır.

  • İSKİ’nin resmi web sitesi üzerinden,
  • Bankaların internet bankacılığı üzerinden
  • e-devlet sistemi üzerinden İSKİ borç sorgulama yapılabilmektedir.

Bunun için su abonesinin e-devlet sistemine giriş yapması ve İSKİ Fatura Bilgileri Sorgulama menüsünü kullanması gerekmektedir. Ayrıca İSKİ telefon numarası aracılığı ile de borç durumu hakkında bilgi edinilebilmektedir.

İSKİ İletişim Bilgileri

İSKİ, çağrı merkezi üzerinden İstanbul’da meydana gelen ya da gelebilecek olan su arızaları ve İSKİ su kesintisi gibi konularda bilgi verirken, ayrıca abonelerin borç tahsilatlarını gerçekleştirme, su aboneliği ile alakalı bilgi verme ve merak edilen tüm soruları yanıtlama gibi hizmetler sunmaktadır. Bu gibi durumlarda hizmet alabilmek için İSKİ iletişim çağrı merkezi Alo 185 olurken, kurumun telefon numarası ise 0212 321 00 00’dır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol