Ana SayfaDiğer İş İlanlarıİçişleri Bakanlığı 81 İlde 1.200 Yeni Kamu Personeli Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı 81 İlde 1.200 Yeni Kamu Personeli Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı’nın kamu iş ilanları çerçevesinde yaptığı bilgilendirmede 1.200 kişinin istidam edileceğini bildirdi.

-

İçişleri Bakanlığı’nın kamu iş ilanları çerçevesinde yaptığı bilgilendirmede 1.200 kişinin istidam edileceğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı Yeni Kamu Personelleri Aradığını Duyurdu

İçişleri Bakanlığı ve 81 ilde bulunan 112 Acil Çağrı Merkezi müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 1.200 kişinin işe alınacağı bildirildi. Bakanlık tarafından yapılan iş ilanları duyurusunda başvuru sahiplerinin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince işe alınacağı, İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatı ve 81 ilde bulunan 112 Acil ağrı Merkezi’nde görev alacakları, işe alınacak kişi sayısının toplam 1.200 olduğu, yeni kamu personellerinin sözleşmeli olarak çalışacakları, 20 kişinin arşiv uzmanı, 46 kişinin mühendis, 41 kişinin tekniker, 2 kişinin şehir plancısı, 127 kişinin teknisyen ve 964 kişinin de büro personeli olarak istihdam edileceği belirtildi. Kamu personel alımı iş başvurusu yapacak olan kişilerin TC vatandaşı olması, kamu haklarından hiçbir şekilde men edilmemiş olması, TCK 53. Maddesindeki kamu personeli olabilme şartlarına uygun olması, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması, lisans mezunlarının 2018 KPSS’de ilgili puan türlerinden en az 60 puan almış olması gerekmektedir. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan personel alımı bilgilendirmesinde her adayın sadece 1 pozisyon için başvuru yapabileceği, birden çok yapılan başvuruların dikkate alınmayacağı da belirtilerek unvanlara ait aranan özel şartlar da detaylı bir şekilde bildirildi.

Bakanlık Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bakanlık personel alımı başvuruları İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Sitede yer alan ilgili iş talep formu adaylar tarafından 21 Şubat 2019 – 26 Şubat 2019 tarihleri arasına doldurulabilecek. Başvurular Bakanlığın internet sitesindeki formun doldurulması, başvuru linkine e-Devlet şifresi ile giriş yapılması şeklinde gerçekleşecek. Posta yolu ya da şahsen yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. Kariyer planları dahilinde kamu personeli olmak bulunan başvuru sahiplerinin 26 Şubat 2019 tarihine kadar bu işlemleri bitirmesi gerekmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol