Ana Sayfa Kariyer Ziraat Bankası Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Ziraat Bankası Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Ziraat Bankası, yılın belli dönemlerinde staj başvurularını kabul ediyor. Peki başvurular ne zaman? Adaylarda hangi kriterler aranıyor?

-

Ziraat Bankası’nın, Türk bankacılık sektörünün en önemli ve en köklü bankalarından biri olduğunu bilmeyen yoktur. Uzun yıllardır sektörde faaliyetlerini yürütmekte olan banka, yüzlerce insana istihdam imkanı sağlarken, pek çok öğrenciye de staj yapma olanağı sunmaktadır.

Banka kariyer hedeflerine Ziraat Bankası ile başlamak isteyen öğrenciler ve sektörün en yenileri, Ziraat Bankası’na başvuruda bulunarak staj dönemini tamamlamaktadır. Peki merak ettiğiniz staj başvuru tarihleri, başvuru şartları, bankanın öğrencilere sunduğu imkanlar hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

2019 Ziraat Bankası Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

2019 Ziraat Bankası staj başvuru işlemleri, genellikle bankacılık sektörüne yönelik bir bölümde okuyan ve staj zorunluluğu bulunan öğrencilerin gerçekleştirdikleri ve tercih ettikleri bir işlemdir. Okudukları bölüm dolayısıyla belli bir süre staj yapmak zorunda olan öğrenciler, tercihlerine göre Ziraat Bankası staj başvuru işlemlerini başlatarak, staj dönemini Ziraat Bankası’nda tamamlamayı talep etmektedir.

Ziraat Bankası staj tarihleri;

  • Meslek lisesi öğrencileri için her yılın Temmuz ve Eylül ayları arasında,
  • Meslek Yüksek Okulu ve Üniversite öğrencileri için ise yapılmak istenen staj tarihinden (Sömestr – Yaz) en az bir ay öncesidir.

Ziraat Bankası Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat staj başvuru işlemleri, bankanın Facebook adresi ya da resmi web sitesi üzerinden kabul edilmemektedir. Her banka şubesi Ziraat staj başvuruları ile bizzat ilgilenmektedir. Dolayısıyla öğrencilerin yapması gereken tek işlem, hazırlamış oldukları bir CV ile beraber talep ettikleri Ziraat Bankası şubesine müracaat etmek ve şube tarafından verilen başvuru formunu doldurmaktır. Bu belgelerin dışında banka tarafından herhangi bir belgeye gerek görülmemektedir. Bu sayede öğrenciler daha kariyer planlama aşamalarını devletin en önemli bankalarından biri ile oluşturabilme imkanınsa sahip olmaktadır.

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

Ziraat Bankası Stajyerlerine Maaş Veriyor mu?

Hemen hemen her sene yaklaşık olarak 1.200 öğrenci için staj yapma imkanı sağlayan banka, öğrenciler için çeşitli ödemeler yapmaktadır. Ziraat Bankası stajyer maaşları, bankanın Genel Müdürü tarafından yapılan açıklamaya göre, yasanın belirlediği oranlarda ödenmektedir. Ayrıca stajyerlere öğle yemeği ve ulaşım gibi olanaklar da sağlanmaktadır. Ziraat Bankası stajyer ücreti hakkında net bilgi bulunmamaktadır.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2019 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,381BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler