Ana SayfaBankacılıkKuveyt Türk Katılım Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Kuveyt Türk Katılım Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti
K

Kuveyt Türk Para çekme ve yatırma limiti, banka tarafından müşterilerin hesabında kalan parayı güvence altına almak üzere uygulanmakta olan bir önlemdir. Peki limitler ne kadar?

-

Kuveyt Türk, Türk bankacılık sektöründe belli bir yer edinmiş olan önemli bankalardan biridir. Türkiye genelindeki yüzlerce şubesi ile faizsiz bankacılık alanında çeşitli faaliyetler yürütmekte olan banka, ayrıca en yakın Kuveyt Türk ATM, internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da bunun gibi çeşitli kanallar üzerinden hizmet vermektedir. Üstelik ATM’leri aracılığı ile şubelerde beklemeye gerek kalmadan tüm finansal işlemlerin yerine getirilmesini sağlayan banka, müşterilerinin güvenliği bakımından da 2019 Kuveyt Türk ATM para çekme limiti ve Kuveyt Türk ATM para yatırma limiti gibi uygulamalar gerçekleştirmektedir.

2019 Kuveyt Türk ATM Para Çekme Limiti

Kuveyt Türk Para çekme limiti, banka tarafından müşterilerin hesabında kalan parayı güvence altına almak üzere uygulanmakta olan bir önlemdir. Tüketiciler, bir gün içerisinde banka hesabındaki paranın belli bir kısmını çekebilirken, bu sayede olası bir dolandırıcılık durumuna karşı hesaptaki kalan parasını güvence altında tutabilmektedir. Bu doğrultuda banka tarafından uygulanmakta olan Kuveyt Türk günlük para çekme limiti 3 bin TL kadardır. Bahsi geçen limitin üzerinde para çekme işlemi için komisyon talep edilmektedir.

Kuveyt Türk ATM Para Yatırma Limiti

Kuveyt Türk, ATM’leri üzerinden gerçekleştirilen para yatırma işlemleri için de ayrıca bir limit uygulamaktadır. Kuveyt Türk ATM para yatırma limiti de, para çekme işlemlerinde olduğu üzere gerek müşteri açısından, gerekse de banka açısından güvenlik amacıyla getirilmektedir. Bu doğrultuda uygulanmakta olan Kuveyt Türk günlük para yatırma limiti ise 19 bin TL kadardır. Bahsi geçen bu limitin üzerinde para yatırabilmek için aradan 24 saat geçmesinin beklenmesi gerekmektedir. Ayrıca ATM’ler üzerinden başkasının hesabına para yatırma işleminin limiti ise bin 900 TL kadardır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ATM İşlem Ücretleri

Kuveyt Türk ATM en yakın cihaz üzerinden gerçekleştirilen bazı işlemler için banka tarafından ücret talep edilebildiği gibi, bazı işlemlerde ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bankanın hangi işlemlerden ne kadar komisyon ya da ücret talep ettiğini öğrenmek için bankanın müşteri hizmetleri ile de iletişime geçebilmek mümkündür.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol