Ana SayfaKariyerBilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuruları

Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuruları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

1996 yılında kurulmuş olan Bilgi Üniversitesi, bünyesi dâhilinde 20,000’den fazla öğrenci bulunduruyor. Bilgi Üniversitesi’nin 3 kampusu içerisinde, 6 fakülte ve 4 yüksekokul bulunup, öğrencilere, 60’tan fazla lisans programında okuma şansı tanınıyor. Lisans sonrası eğitimde ise Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri,  Avrupa Birliği  ve de Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü olmak üzere toplam 5 enstitü altında, MBA programlarından mühendislik dallarına, özel hukuk ve kamu hukukundan mimarlığa, medya ve iletişim sistemlerinden klinik psikolojiye kadar 45’ten fazla programda eğitim almak mümkün hale geliyor.

Bilgi Üniversitesi’nin yüksek lisans programlarına her yıl güz ve bahar dönemlerinde başvuru yapmak mümkün. Bahar dönemi programları için ders kaydı tarihleri 8 ile 15 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılıp, bahar dönemi derslerinin ilk günü ise 15 Şubat 2016 tarihi. Bilgi Üniversitesi’nin bir parçası olan öğrenciler, Bilgi’nin dâhil olduğu ve Dünya’nın en büyük üniversite ağlarından bir tanesi olarak adlandırılan Laureate International Universities ağı ile birlikte uluslar arası platformlarda kendini geliştirebilir. 28’den fazla ülkede ve 80’den fazla kurum içerisinde eğitim görebilir. Kimi programlara dâhil olarak çift diploma alabilme şansı yakalayabilir ya da yüksek lisanslarının ilgili programlarına bu kuruluşlarda devam edebilir. Bilgi yüksek lisans öğrencileri Bilgi’de bulunan 20 araştırma merkezinde istemiş oldukları her birinin çalışmalarına ortak olabilir ve projelerini geliştirebilirler. Sahibi olduğu Santralistanbul kampusu ile her yıl 1000’den fazla kültürel etkinliğe yer veren Bilgi Üniversitesi, bu etkinlikleri öğrencilerinin katılımına açık bir şekilde gerçekleştiriyor.

Bilgi yüksek lisans programları için başvuru yapmak isteyen ya da programlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen öğrenciler, Bilgi Üniversitesine ait site üzerinde yer alan aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, isim soy isim, telefon, iletişim adresi ve ilgilendikleri programı belirterek, yetkili kişiler ile iletişime geçebilirler.

http://graduate.bilgi.edu.tr/bizimle-iletisime-gecin/

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.