Ana Sayfa Diğer İş İlanları Bakü Büyükelçiliği TC Uyruklu Sekreter Personel Alımı Sınavı Düzenliyor!

Bakü Büyükelçiliği TC Uyruklu Sekreter Personel Alımı Sınavı Düzenliyor!

TC Bakü Konsolosluğu tarafından yapılan kamu iş ilanları duyurusunda sekreter personeller için sınav düzenleneceği bildiriliyor.

-

TC Bakü Konsolosluğu tarafından yapılan kamu iş ilanları duyurusunda sekreter personeller için sınav düzenleneceği bildiriliyor.

Kamu sözleşmeli Sekreter Alımı Sınavı Detayları

Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği kamu iş ilanları kapsamında 1 Mart 2019 tarihinde bir duyuru yaptı. Duyuruda Bakü Büyükelçiliği’nde görev verilmek üzere sözleşmeli sekreter ihtiyacı olduğu, adaylar için sınav düzenleneceği, başvuru sahiplerinde aranan ilk şartın TC uyruklu olmaları olduğu bildirildi. Duyuruda ayrıca sözleşmeli sekreter pozisyonu alımı sınavı için başvuru yapacak olanların hangi özelliklere ve niteliklere sahip olmasının istendiği de belirtildi. Buna göre adayların sınavın düzenlendiği tarih itibariyle 46 yaşından büyük olmaması, en az lise mezunu ya da MEB tarafından onaylı yabancı okullardan mezun olması, kamu haklarından bir sebeple mahrum edilmemiş olması, duyuruda belirtilen suçlardan ceza almamış olması, erkek adayların askerlik görevleri ile bir ilişiklerinin olmaması, her iklim şartında çalışmaya engel bir sağlık sorununun olmadığını belgeleyebilecek olması gerekiyor. Adayların ayrıca bilgisayar ve daktilo kullanabilmesi, ileri düzeyde Azerbaycan Türkçesi biliyor olması da isteniyor.

Büyükelçilik Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Başvuruları

Bakü büyükelçiliği tarafından yapılan sınava başvurarak kariyer planında bu şekilde ilerlemek isteyen adaylar başvuru dilekçesi, özgeçmiş, pasaport, nüfus cüzdanı, mezuniyet belgesi, askerlik durum belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte başvuru yapacaklardır. Sınav yazılı, sözlü ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek olup yazılı sınav tarihi 2 Nisan 2019, sözlü ve uygulamalı sınav tarihi 9 Nisan 2019 olarak belirtilmiştir. Başvurular 15 Mart 2019 tarihine kadar devam ediyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?2f9acf05-963b-4122-bfcd-590c51e84f2a&kk=30

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler