Ana Sayfa Diğer İş İlanları İçişleri Bakanı Açıkladı! 2019 Yılı Bekçi Alımları Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?

İçişleri Bakanı Açıkladı! 2019 Yılı Bekçi Alımları Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vatandaşlar tarafından beklenen kamu iş ilanları kapsamındaki bekçi alımları ne zaman olacağı sorusuna cevap verdi.

-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vatandaşlar tarafından beklenen kamu iş ilanları kapsamındaki bekçi alımları ne zaman olacağı sorusuna cevap verdi.

2019 Bekçi Alımı Başvuruları Başlıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir süredir vatandaşlar tarafından merak edilen 2019 bekçi alımları ile ilgili tüm merak edilenleri açıkladı. Süleyman Soylu, Bakanlık olarak İstanbul’da şimdiye kadar 4 bin bekçinin işe başladığını, 6 Mart 2019 Çarşamba günü 8 bin bekçinin daha işe alım sürecinin başlayacağını söyleyerek diğer detayları da paylaştı. Soylu Türkiye genelinde iki defa 10 bin bekçinin işe alındığını, Çarşamba günü kamu iş ilanları olarak yayınlanarak 2019 bekçi alımları için başvuruların başlayacağını, bu alımlarla birlikte toplam 28 bin bekçinin görev yapacağını, İstanbul’daki bekçi sayısının da 5 bine çıkartılacağını söyledi.

15 Bin Polis Alımı İçin Detaylar Açıklanacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında ayrıca önümüzdeki 3 4 gün içinde detayları açıklanacak olan 15 bin kişilik polis alımları başvurusunun da başlayacağını haber verdi. Soylu, Türkiye’de ve İstanbul’da işe alınacak olan bekçi ve polisler ile bundan böyle asayişin temininin daha kolay olacağını ve hırsızlık olaylarında büyük oranda düşüş olduğunu da belirtti.

2019 Bekçi Alımı Başvuru Şartları

2019 bekçi alımları başvurusu 6 Mart 2019 tarihinde başlayacak. Bekçi olmak için iş başvurusu yapan ve kariyer hedeflerine bu şekilde devam edecek olan kişilerin TC vatandaşı olması, ilkokul mezunu olması, askerlik görevini bitirmiş olması, 18 – 31 yaş arasında olması, ilgili kanunda belirtilen suçlardan cezasının bulunmaması ve herhangi bir siyasi partiye üyeliğinin bulunmaması gerekecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,399TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler